Drożdże jako sposób na trądzik

0
Drożdże jako sposób na trądzik

Domowe sposoby na trądzik są znane i powszechnie stosowane, mimo że na aptecznych i drogeryjnych półkach preparatów na pryszcze nie brakuje. Trzeba jednak mieć świadomość, że nie wszystkie domowe sposoby na trądzik powinny być praktykowane.Niektóre z nich przynoszą bowiem więcej szkody aniżeli pożytku. Ale nie drożdże. Wykorzystanie ich w domowych sposobach na pryszcze zasługuje na uwagę. Ale dlaczego akurat drożdże? Okazuje się bowiem, że zawierają one wiele cennych witamin (szczególnie witamin z grupy B) oraz składników mineralnych, które wpływają korzystnie na kondycję skóry, poprawiając jej ogólny wygląd. Poprzez regulowanie pracy gruczołów łojowych, zmniejszają skłonność do łojotoku i zaczopowania ujść gruczołów. Drożdże jako domowe sposoby na trądzik mogą być wykorzystane na kilka sposobów. Jednym z nich są maseczki. Ich przygotowanie nie zajmuje wiele czasu, a efekty jakie przynosi, bywają zaskakujące. Wystarczy kilka dekagramów drożdży pokruszyć dodać odrobinę mleka i oliwy z oliwek, a następnie nadać konsystencję papki. Maseczkę należy trzymać na twarzy przez 15-20 minut, a następnie zmyć. Drożdże jako domowe sposoby na trądzik można wykorzystać w postaci drożdżowego napoju. Trzeba jednak pamiętać, by drożdże przed wypiciem „zabić” poprzez zalanie ich wrzątkiem (najlepiej mlekiem). Dopiero po przestygnięciu taki napój można pić.

http://www.silawnas.pl/

jak zagęścić włosy

0
jak zagęścić włosy

W obliczu rozmaitych wielkich problemów, jakich doświadcza obecnie ludzkość pragniemy dzisiaj skupić się na pojawiającym się na ustach znakomitej ilości naszych mężczyzn wchodzących w wiek średni pytaniu: jak zagęścić włosy?Nie jest to wszakże sprawa błaha, czego dowodzą coraz liczniejsze w naszym społeczeństwie całkowicie pozbawione owłosienia głowy. Smutnym faktem jest również to, iż żal w dołku ściska znakomitą ilość polskich kobiet na widok bezradnie rozkładających ręce łysych partnerów, mężów, chłopaków oraz braci, a nawet synów. Z tego powodu dnia dwudziestego dziewiątego ubiegłego miesiąca zebrał się pierwszy narodowy konwent kobiet Rzeczpospolitej Polskiej, pragnący obradować nad wieloma dotyczącymi trudów i trosk codziennego życia rzeczami, a pomiędzy nimi nad kwestią, jak zagęścić włosy. Usiłujące za wszelką cenę być pomocną podporą dla przerażonych niejednokrotnie postępem wieku i symptomami starości niewiasty postanowiły poszukać pomocy u światowej sławy naukowców. W tym celu specjalnie stworzona niewielka delegacja udała się poza granicę Unii Europejskiej, by bezpośrednio prosić o pomoc w odkryciu, jak zagęścić włosy najwybitniejszych profesjonalistów Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Zapewnione one zostały przez cechujących się wspaniałymi lśniącymi grzywami specjalistów w kwiecie wieku, iż stosowne badania mające na celu odkrycie istoty włosa ludzkiego już wkrótce zostaną rozpoczęte i polscy przedstawiciele płci brzydkiej dowiedzą się, jak zagęścić włosy.

http://www.wiecejnizeko.pl/

Dlaczego mam trądzik?

0
Dlaczego mam trądzik?

Witam wszystkich serdecznie. jestem lekarzem – dermatologiem, który bardzo często przyjmuje młode osoby. Mają one poważne problemy z trądzikiem, czyli popularnymi pryszczami. Tego typu zmiany na skórze charakteryzują się tym, że nie da się ich w szybki sposób wyleczyć. Młodzież w wieku nastu lat przychodzi do mnie i zadaje takie pytanie: jak pozbyć się trądziku? Co ja im wtedy odpowiadam? Zaraz wam o tym opowiem.Najważniejsze jest to, by mówić pacjentowi prawdę. Gdy zadają mi pytanie, jak pozbyć się trądziku, odpowiadam im szczerze, że do końca nie da się tego zrobić. Wyskakujące na twarzy pryszcze są pewnym efektem ubocznym zmian hormonalnych, jakie następują w młodym organizmie. To nic dziwnego i nic złego. Wiadomym jest, że nie jest to estetyczne ale za wiele się na to nie poradzi. Jak pozbyć się trądziku? Można go w pewien sposób zniwelować poprzez działanie różnego rodzaju kremów wysuszających skórę. Wtedy pryszcze szybciej się goją i skóra szybciej wraca do swojego, pierwotnego stanu. Jeśli chcecie wiedzieć więcej w temacie, jak pozbyć się trądziku, zapraszam do mojego gabinetu lub na stronę internetową, którą samodzielnie opracowałem. Tam znajdziecie wszelkie informacje i wskazówki.

http://www.olejzycia.pl/

Depilator

0
Depilator

Dobry depilator to świetny sposób na gładkie nogi. Usuwanie nim zbędnego owłosienia jest proste, szybkie i daje doskonałe efekty na długi czas. Skóra pozostaje gładka nawet przez 2-3 tygodnie. Często jednak nie wiemy, który depilator wybrać.Na rynku istnieje wiele różnych depilatorów. Wybór nie jest prosty, gdyż większość z nich jest na prawdę bardzo dobra i gwarantuje świetne efekty. To, który depilator wybrać zależy tylko od nas i naszych preferencji, jednak warto zasięgnąć informacji w internecie. Możemy w wyszukiwarkę wpisać na przykład „który depilator wybrać” i z całą pewnością znajdziemy sporą liczbę stron na ten temat. Najlepiej wejść na odpowiednie forum i tam poczytać opinie i uwagi innych użytkowniczek. Możemy też po prostu wybrać się do dobrego sklepu i tam zasięgnąć rady sprzedawcy na temat tego, który depilator wybrać. Warto też zajrzeć do sklepów internetowych i przejrzeć poszczególne modele depilatorów. Prz każdym z nich jest zazwyczaj fotografia, dokładny opis, a często także opinie użytkowniczek. Przy zakupie nie należy kierować się wyłącznie ceną. Trzeba zwrócić uwagę na to, czy depilator posiada odpowiednie dla nas funkcje. Na przykład dla kobiet wrażliwych na ból, polecany jest depilator ze specjalną nakładką masującą lub chłodzącą. Jeżeli nasza skóra jest podatna na podrażnienie możemy wybrać depilator z mniejszą liczbą pęset lub taki do depilacji na mokro. Wybór mamy bardzo duży. Należy dobrze przemyśleć, który depilator wybrać, tak abyśmy czuły się komfortowo podczas jego używania i były zadowolone z efektów depilacji.

http://www.prywatnezdrowie.pl/

Zdrowe odżywianie

0
Zdrowe odżywianie

Z cukrzyca ma do czynienia coraz więcej osób. Spowodowane jest nie prawidłowym trybem życia. Niewielka ilość ruchu, picie słodkich napojów, tłuste i słodkie jedzenie przyczyniają się do nadmiernej otyłości. Wszystkie te elementy mają wpływ funkcjonowanie organizmu w prawidłowy sposób.Niestety problem cukrzyca dotyka coraz mniejsze dzieci. Od najmłodszych lat przyzwyczajamy je do komputera. W porównaniu do nas kiedy byliśmy młodsi, rzadko kiedy dzieci biegają teraz po podwórkach, dodatkowo niezdrowe jedzenie i napoje słodzone podawane w barach szybkiej obsługi przyciągają do siebie dzieci zabawkami które otrzymują kiedy kupi się większe zestawy jedzenia. Przepełnione konserwantami i cukrem połączone z. niewielką ilością ruchu powodują zwiększanie tkanki tłuszczowej. Cukrzyca typu drugiego polega na tym, że nie jest produkowana taka ilość insuliny, która transportowałaby glukozę do komórek. W ten sposób ilość cukrów w organizmie się zwiększa co prowadzi do choroby. W tym wszystkim najgorsze jest to, że liczba osób chorujących na cukrzycę stale rośnie.

http://www.sport-guru.pl/

Techniki, oraz powikłania operacji wątroby

0
Techniki, oraz powikłania operacji wątroby

Przeszczep wątroby należy do operacji bardzo trudnych i czasochłonnych. Największym problemem w tego typu operacjach jest przywrócenie właściwego ukrwienia wątroby. Zwykle przeszczep wątroby polega na wymianie chorej wątroby na nową. Zdrowy narząd pobierany jest od martwego dawcy. Problemy niestety pojawiają przy operacjach dzieci. Ze względu na brak dawców trzeba stosować inne metody operacji. W takich wypadkach przeszczepia się fragment wątroby zmarłego bądź część wątroby pochodzącej od rodziców żyjących. Innymi technikami są tzw. ortotopowe przeszczepienie wątroby wszczepia się wówczas dodatkowo prawy lub lewy płat wątroby i metoda domino – pobiera się wątrobę od osób chorych na polineuropatię amyloidową wykorzystywane jest to w raku wątrobowokomórkowym. Bezpośrednio po przeszczepie wątroby przez kilka dni monitorowane jest działanie nowej wątroby,  badane są: stężenie bilirubiny, białka w surowicy, aktywność aminotransferaz oraz gamma-glutamylotranspeptydazy, krzepliwość krwi, a także stężenie elektrolitów. Po przeszczepieniu wątroby trzeba niestety liczyć się z tym, że mogą wystąpić powikłania takie jak: odrzucenie przeszczepu, brak podjęcia czynności przez wątrobę, krwawienia, zakrzepica tętnicy wątrobowej, zakrzepica żyły wrotnej, powikłania żółciowe, niedrożne żyły wątrobowe, nawrót choroby wątroby, inne powikłania zakażenia, zaburzenia krzepnięcia, oddychania, krążenia, nerkowe, cukrzyca.

http://www.bezformy.pl/

Klienci chwalą ten salon samochodowy

0
Klienci chwalą ten salon samochodowy

Ten artykuł jest pisany przez jednego z wielu klientów salonu samochodowego w naszym mieście. Nie mam na celu oczerniać żadnej firmy. Wręcz przeciwnie, chcę napisać kilka ciepłych słów o pewnej firmie, która sprzedaje samochody. Ten auto salon sprawił, że ponownie uwierzyłem w ludzi i ich godne zachowanie, godne podejście do pracy.Wszyscy wiemy, że nawet autoryzowane salony samochodowe działają czasami w bardzo nikczemny sposób. Potrafią wyłudzać korzyści materialne od swoich klientów. Oszukują podczas napraw. Mechanik mówi, że wymienił jakąś część na nową, podczas gdy nic nie zostało porządnie zrobione, a pieniądze za nową część wzięte do kieszeni. Nie piszę oczywiście, że każdy auto salon ma takich pracowników i w ten sposób kantuje ich. To pewnie są rzadkie przypadki, które jednak mocno kolą w oko. Ten salon samochodowy jest zupełnie inny. Ja miałem poważny problem z samochodem. Siadła mi skrzynia biegów i na moje nieszczęście stało się to dwa dni po wygaśnięciu gwarancji. Myślałem, że nie mam już wyjścia i muszę zapłacić ze swojej kieszeni. Jakie było moje zdziwienie, gdy auto salon zaproponował mi, iż pokryje osiemdziesiąt procent kosztów naprawy, a ja tylko dwadzieścia.

http://www.namotorze.pl/

Co na niskie ciśnienie?

0
Co na niskie ciśnienie?

Lekarze od zawsze przekonują nas, że wysokie ciśnienie krwi jest szkodliwe dla zdrowia. Istnieje przekonanie, że niższe ciśnienie jest lepsze. Jest to prawda, jednakże należy pamiętać, że niskie ciśnienie – mimo, iż nie jest szkodliwe dla naszego organizmu – może mocno uprzykrzyć życie. O zbyt niskim ciśnieniu mówimy wtedy, gdy wynosi ono mniej niż 90/60 mg Hg. Możemy wtedy być apetyczni, ospali, pozbawieni energii. Mogą dokuczać nam bóle głowy albo zasłabnięcia. A co na niskie ciśnienie może nam pomóc?

Pierwsza odpowiedź na takie pytanie, jaka nasuwa się większości ludzi to oczywiście: kawa. Każdy z nas wie, że kawa podnosi ciśnienie. Jest to jednak środek doraźny i na dłuższą metę niezbyt korzystny dla zdrowia. Organizm łatwo może się uzależnić od zawartej w niej kofeiny i z czasem domagać się coraz większej ilości, żeby osiągnąć taki sam stan pobudzenia. Jeżeli z różnych względów nie chcemy sięgać po kawę, możemy się zastanowić, co na niskie ciśnienie może nam pomóc poza nią.

Tak naprawdę, pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić, gdy dokucza nam niskie ciśnienie czy senność, jest wypicie 1-2 szklanek czystej wody. Może się okazać, że ten prosty sposób sprawi, że nasze ciśnienie wrócił do normy i nie musimy uciekać się do różnych farmaceutyków. Innym, równie skutecznym sposobem podniesienia ciśnienia tętniczego, jest aktywność fizyczna. Chociaż przy niskim ciśnieniu czasami ciężko jest się zmotywować do podjęcia jakichkolwiek działań, warto się przełamać i wyjść na świeże powietrze, żeby pospacerować albo pobiegać. Jeżeli to jest jednak zbyt duże wyzwanie dla nas, wstańmy chociaż na chwilę z kanapy i wykonajmy przynajmniej małą serię przysiadów czy pajacyków, które nie tylko podniosą nam ciśnienie, ale także dostarczą małą dawkę endorfin, które być może zachęcą nas do podjęcia dalszej aktywności.

http://www.normalsi.pl/

Co na gazy?

0
Co na gazy?

Każdy ludzki organizm każdego dnia wytwarza pokaźną ilość gazów. Są one czymś zupełnie naturalnym i normalnym, a mimo tego nikt nie chce o nich głośno mówić i nikt nie chce się do nich przyznawać. O ile nie mają one nieprzyjemnego zapachu, mało kto się nimi martwi, ale problem pojawia się w momencie, gdy po ich wypuszczeniu w powietrzu zaczyna unosić się nieprzyjemny aromat. Czasami też trudno jest je jakkolwiek zahamować, a i to nie stanowi rozwiązania problemu, bo niewypuszczone gazy zaczynają kumulować się w jelitach, co może prowadzić nawet do nietrzymania stolca. Co na gazy sprawdzi się więc najlepiej? Czy można w ogóle samodzielnie sobie z nimi poradzić?

Osobom, którym ten problem naprawdę utrudnia codzienne życie, zaleca się przyjrzenie się ich codziennej diecie. Bardzo często to ona stanowi źródło nieprzyjemnego problemu. Jeżeli dominują w nich węglowodany, a zwłaszcza te obfitujące w ogromne ilości błonnika pokarmowego (pełnoziarniste pieczywo, ciemne ryże i makarony oraz owoce i warzywa), naturalnym tego efektem będzie zwiększona częstotliwość wydzielania gazów. Dlaczego? Ponieważ błonnik pokarmowy nie jest w ogóle trawiony przez organizm. Musi zostać z niego całkowicie usunięty, a jeśli przez dłuższy czas znajduje się w jelitach, zaczyna w nich fermentować. Oczywiście nie znaczy to wcale, że z jedzenia węglowodanów należy totalnie zrezygnować, skoro są one jednym z lepszych dostawców energii. Wystarczy po prostu uzupełnić je innymi makroskładnikami, czyli białkiem oraz tłuszczami.

http://www.wpudrze.pl/

Biegunka w ciąży.

0
Biegunka w ciąży.

Ciąża jest okresem, w którym bardzo ostrożnie należy dawkować wszelkie środki – leki a nawet zioła o zawartości różnych substancji i związków chemicznych, a nawet niektórych rodzajów ziół, bowiem wszystko to bardzo szybko za sprawą łożyska przedostaje się krwiobiegu matki do maleńkiego organizmu jeszcze nienarodzonego dzidziusia.
Niestety w ty okresie również kobiety narażone są na szereg nieprzyjemnych dolegliwości, chorób oraz schorzeń. Kiedy dopada nas ból głowy możemy stosować tylko paracetamol i to w ograniczonych dawkach. To samo tyczy się bólów zębów – z tym że obecnie nowoczesna oraz rozwinięta stomatologia pozwala dzięki specjalnemu – bezpiecznemu dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią na wykonywanie zabiegu leczenia zębów. Natomiast nie zaleca się w okresie ciąży usuwania zębów – o ile jest to możliwe.
Zwłaszcza na początku okresu ciąży kobietom mogą towarzyszyć nieprzyjemne dolegliwości żołądkowe takie jak biegunka oraz wymioty lub zaparcia. Często nie wiemy co na biegunke w ciąży można zażyć aby ulżyć sobie w cierpieniu i powstrzymać dolegliwość. Najlepiej jest zapytać swojego lekarza lub położna co na biegunke w ciąży brać można aby nie zaszkodzić nienarodzonemu maleństwu, a przy tym pozbyć się uporczywej i spędzającej sen z powiek dolegliwości. Jeżeli nie wiemy co na biegunke w ciąży zażyć to możemy również zapytać inne kobiety, które już mają dzieci dzięki czemu powinny nam najlepiej doradzić na podstawie własnego doświadczenia. Podczas biegunki należy pamiętać o uzupełnianiu płynów w organizmie.

http://www.ladychwila.pl/

ZOBACZ TEŻ