Potrącenie z wynagrodzenia

0
wynagrodzenie

Sprawdź kiedy możesz dokonać potrącenia z wynagrodzenia i na jakich zasadach jest to możliwe? Czym różni się potrącenie z wynagrodzenia za zgodą i bez zgody pracownika? Czy przewidziane są kary? Jakie są kwoty od potrąceń? Przekonajmy się!

Przeczytaj taż: https://www.ipo.pl/potracenia-z-wynagrodzenia/

Potrącenie z wynagrodzenia pracownika

Potrącenia z wynagrodzenia bez zgody pracownika jest jedynie możliwe w wyjątkowych sytuacjach. Potrącenie za jego zgodą jest możliwe jest tylko po otrzymaniu oświadczenia pisemnego.

Zacznijmy od sytuacji, kiedy brak zgody

Kiedy jesteś pracodawcą możesz zmniejszyć wypłatę tylko o niżej przedstawione należności:

 • sumy egzekwowane na mocy tytułów wykonawczych na zaspokojenie świadczeń alimentacyjnych – potrącenia mogą wynieść do trzech piątych wysokości wynagrodzenia,
 • sumy egzekwowane na mocy tytułów wykonawczych na pokrycie należności innych niż świadczenia alimentacyjne – do połowy wysokości wynagrodzenia,
 • zaliczki pieniężne udzielone pracownikowi – do połowy wysokości wynagrodzenia.

O jakich karach mówi Kodeksu Pracy?

Są to kary za nieprzestrzeganie przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, a także przepisów przeciwpożarowych. Dodatkowo chodzi tu również o opuszczenie pracy bez usprawiedliwienia, stawienie się do pracy w stanie nietrzeźwości lub spożywanie alkoholu w czasie pracy.

Jako pracodawca musisz uwzględnić kwoty wolne od potrąceń. Pomoże Ci w tym poniższa tabela (źródło: biznes.gov.pl):

Kwota wolna od potrąceń
świadczenia alimentacyjne brak
sumy egzekwowane na mocy tytułów wykonawczych na pokrycie należności innych niż świadczenia alimentacyjne 100% minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalanego na podstawie odrębnych przepisów, przysługującego pracownikom zatrudnionym w pełnym wymiarze czasu pracy, po odliczeniu składek na ubezpieczenia społeczne, zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych oraz wpłat dokonywanych do pracowniczego planu kapitałowego, jeżeli pracownik nie zrezygnował z ich dokonywania
zaliczki pieniężne udzielone pracownikowi 75%
kary pieniężne przewidziane w art. 108 Kodeksu pracy 90%

 

W przypadku świadczenia pracy w niepełnym wymiarze czasu pracy, kwoty wolne od potrąceń są proporcjonalnie zmniejszane.

Potrącenie z wynagrodzenia za zgodą pracownika

Na inne niż wymienione wyżej pracownik, musi wyrazić zgodę. Musi zrobić to na piśmie podając konkretną kwotę. Wolna od potrąceń jest kwota wynagrodzenia za pracę w wysokości:

 • minimalnego wynagrodzenia za pracę – przy potrącaniu należności na rzecz pracodawcy,
 • 80 proc. minimalnego wynagrodzenia za pracę – przy potrącaniu innych należności.

Zobacz też: http://pelnakorzysci.pl/minimalne-wynagrodzenie-w-2020-roku-ile-wynosi/

Projektowanie 3D w działalności gospodarczej

0
Wydruki 3D

Bez wątpienia takie rozwiązania jak druk 3D mogą okazać się bardzo przydatne z punktu widzenia osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą. Dotyczy to biznesów o naprawdę rozmaitych profilach specjalizacji, ponieważ drukowanie 3D ma liczne zastosowania. Warto zdawać sobie z tego sprawę, jeśli jesteśmy właścicielami swojej firmy. Dobrze jest przez chwilę zastanowić się nad tym, jak można wykorzystać potencjał drukowania przestrzennego w rozmaitych typach przedsiębiorstw.

Wydruki 3D – jak można je wykorzystać w biznesie?

Z pewnością wielu osobom druk 3D kojarzy się głównie z przemysłem – wytwarzanie tą drogą rozmaitych elementów jest bowiem naprawdę praktyczne i w licznych przypadkach po prostu wygodne. Dotyczy to zarówno branży motoryzacyjnej, jak i innych gałęzi przemysłu związanych z techniką. Niemniej jednak nie jest to jedyna opcja, jeśli chodzi o wykorzystanie druku przestrzennego. Druk 3D na zamówienie może bardzo przydać się również w przypadku przedsiębiorstw i organizacji działających w sferze kultury – tym sposobem możliwe jest bowiem wytwarzanie elementów scenograficznych, które odgrywają istotną rolę podczas różnego rodzaju spektakli teatralnych, koncertów, czy też innego rodzaju wydarzeń oraz eventów. Dodatkowo drukarnia 3D może pomóc również firmom zajmującym się marketingiem – gadżety reklamowe mają duży potencjał, a trzeba przecież pozyskać w jakiś sposób przedmioty opatrzone logo promowanego przedsiębiorstwa. Również w dziedzinie urządzania wnętrz wytwarzanie dekoracji oraz elementów wyposażenia przestrzeni metodą druku 3D jest często bardzo ciekawą propozycją.

Ile wynosi koszt druku 3D? Podstawowe informacje

To, ile będzie trzeba zapłacić za wydruki 3D, zależy od konkretnej oferty, z której korzystamy w tym zakresie. Istnieją jednak dwa podstawowe typy wyceny tego rodzaju usług. Pierwszy z nich polega na wycenie bazującej na poziomie skomplikowania projektu – dzięki temu proste przedmioty można wytworzyć taniej niż te wymagające dużego nakładu pracy. Drugi sposób wyceny bazuje natomiast na czasie pracy drukarki, który jest niezbędny do produkcji obiektu. Cena może być wówczas wyznaczona przykładowo za godzinę pracy sprzętu. Obie te metody związane są właściwie z dokonaniem oceny dotyczącej tego, czy zadanie czekające drukarkę w konkretnym przypadku jest trudne i czasochłonne, czy też proste i krótkie. Wszystko zależy zatem od tego, jakie mamy zapotrzebowanie oraz jakie stawki zostaną ustalone w poszczególnych propozycjach. Dlatego właśnie warto dokładnie przyglądać się rynkowi pod tym kątem.

Jak wybrać drzwi zewnętrzne do domu i mieszkania?

0
Jak wybrać drzwi zewnętrzne do domu i mieszkania

Wybór odpowiednich drzwi zewnętrznych do domu lub mieszkania to bardzo ważna kwestia. Powinny one prezentować się atrakcyjnie i pasować do aranżacji. Jest to swojego rodzaju wizytówka mieszkania. Ponadto, bardzo ważne jest to, aby drzwi zewnętrzne charakteryzowały się dobrą izolacją termiczną i akustyczną, a także zapewniały bezpieczeństwo domownikom i chroniły przed kradzieżą i czynnikami zewnętrznymi. Warto wiedzieć czym się kierować przy wyborze drzwi, aby spełniły swoje zadanie przez lata.

Wybór drzwi zewnętrznych

Podczas wyboru drzwi zewnętrznych warto zwrócić uwagę na kilka niezwykle istotnych czynników. Znaczenie ma przede wszystkim cena. Jednak nie jest to najważniejszy wyznacznik. Wiele sklepów stacjonarnych i internetowych posiada duży wybór różnych produktów. Dostępne drzwi zewnętrzne są wykonane z różnych materiałów. Najpopularniejsze w ostatnim czasie stały się drzwi stalowe, są one niezwykle trwałe, wytrzymałe i atrakcyjne wizualnie. Tańsze modele mają wykończenie z okleiny drewnopodobnej, a droższe z drewna lub sklejki. Warto jednak zaznaczyć, że często mają one wysoki współczynnik przenikania ciepła.

Wykonanie z innych materiałów

Drzwi zewnętrzne wykonane z innych materiałów jak np. PCW. Są one stosunkowo tanie i charakteryzują się dobrymi parametrami cieplnymi. Z łatwością można je dopasować do okien i innych elementów wystroju.

Wiele osób stawia także na drzwi zewnętrzne drewniane. Są to droższe produkty, jednak wyglądają naprawdę atrakcyjnie, mają dobre parametry cieplne i są bardzo wytrzymałe. Z pewnością świetnie się sprawdzą przez długi czas.

Najdroższą propozycją są drzwi aluminiowe. Zwykle można je znaleźć w obiektach użyteczności publicznej, jednak w zwykłych domach także można je wykorzystać. Mają one bardzo dobre parametry cieplne i są dostępne w różnych rozmiarach.

Jakie wymagania powinny spełniać drzwi zewnętrzne

Odpowiednio dobrane drzwi zewnętrzne powinny spełniać szereg wymagań takich jak:

 • trwałe wykonanie,
 • szczelność,
 • ciche zamykanie się,
 • izolacja termiczna,
 • wodoszczelność.

Funkcjonalność gwarancją zadowolenia

Najnowsze modele, tłumią także hałas, wyciszają pomieszczenia i są wyposażone w szereg skutecznych zabezpieczeń antywłamaniowych. Bardzo często drzwi posiadają kilka zamków, dzięki czemu nawet siłą nikt niepowołany nie dostanie się do wnętrza. Warto zapoznać się z dostępnymi możliwościami i wybrać drzwi zewnętrzne, które świetnie się będą prezentowały i dobrze spełnią swoje zadanie.

Chip tuning – jakie korzyści niesie to rozwiązanie?

0
Chip tuning

Tuning samochodu nie musi kojarzyć nam się wyłącznie negatywnie. Okazuje się bowiem, że istnieją sprawdzone metody, które pozwalają nam poprawić parametry silnika, by zwiększyć komfort i bezpieczeństwo jazdy. Takim rozwiązaniem jest chociażby chip tuning.

Chip tuning – co to takiego?

Pod tym terminem kryje się elektroniczne zwiększenie mocy silnika samochodu. Rozwiązanie to wykorzystuje bowiem rezerwy, jakie producent pozostawił w naszym pojeździe. Największe są one w modelach wyposażonych w turbosprężarki. Nie oznacza to jednak, że chip tuning nie obejmuje silników wolnossących pozbawionych turbin. W nich także możemy uzyskać większą moc. Chociaż nie będzie to tak duży przyrost jak w pierwszym przypadku, to z pewnością będzie on także odczuwalny. Chip tuning ma na celu podniesienie mocy i momentu obrotowego przy jednoczesnym obniżeniu poziomu spalania. Chip tuning wykonują doświadczeni mechanicy, którzy posiadają odpowiednią wiedzę i umiejętności. Modyfikacje te wprowadza się indywidualnie dla każdego pojazdu. Wdrożenie zmian jest poprzedzone wstępną diagnostyką. Kluczowy jest tutaj stan silnika. Jednostki uszkodzone i znacznie osłabione w stosunku do fabrycznych parametrów nie nadają się do chip tuningu.

Chip tuning – gdzie szukać sprawdzonych ofert?

Skorzystanie z oferty chip tuningu pozwala nam zwiększyć moc silnika nawet o 25%. Wszystko zależy od jego rodzaju i stanu technicznego. Profesjonalny chip tuning polega na całkowitej zmianie oprogramowania sterującego silnikiem oraz wykonaniu testów na hamowni. Dzięki temu mechanik jest w stanie określić, czy wszystko jest w porządku, a zmiana przyniosła oczekiwane rezultaty. Takie usługi oferują także serwisy współpracujący z konkretnymi producentami. Jeden z nich jest dostępny tutaj https://bmw-slusarczyk.pl/oferta/wiecej-adrenaliny-modyfikacje-elektroniki. BMW w ramach chip tuningu oferuje specjalne pakiety, które można optymalnie dopasować do silnika i sprzętu. Chip tuning wykonany u specjalisty wykorzystuje potencjał danego pojazdu w bezpiecznym dla niego zakresie. Dzięki temu pojazd po takim zabiegu lepiej się prowadzi, ma większą moc i spala mniej paliwa.

Generatory prądu – czy to rozwiązanie tylko dla firm?

0
Generatory prądu

Generator prądotwórczy to urządzenie, które zyskuje coraz większą popularność. Z uwagi na możliwe przerwy w dostawie prądu, większość współczesnych przedsiębiorców ma a zanadrzu agregator, który uchroni trwające prace przed większym zastojem. Jednak to rozwiązanie nie jest zarezerwowane wyłącznie dla firm. Sprawdź, kiedy może Ci się przydać generator prądu!

Gdzie wykorzystywane są generatory prądu?

Generatory prądu najczęściej można spotkać w miejscach takich jak szpitale, place budowy czy na miejskich imprezach odbywających się na świeżym powietrzu. Są przydatne wszędzie tam, gdzie nie ma stałego dostępu do prądu lub jego chwilowy brak mógłby zakłócić pracę. Można więc powiedzieć, że niektóre z nich traktowane są jako główne źródło zasilania, a inne jako zasilanie awaryjne. Wybór konkretnego urządzenia w dużej mierze zależy właśnie od miejsca jego zastosowania. Tam, gdzie potrzeba energii o mocy kilkuset watów generator zazwyczaj montowany jest na stałe. Ale na rynku do wyboru mamy nie tylko agregaty przeznaczone do wykorzystania w dużych zakładach produkcyjnych czy na statkach. Mniejsze modele mogą służyć jako awaryjne źródło energii elektrycznej również dla osób prywatnych. Wielu gospodarzy inwestuje w generatory prądu do domowych warsztatów czy kamperów. Nic w tym dziwnego – agregaty świetnie sprawdzają się podczas wyjazdów, gdzie zapewniają stały dopływ prądu.

Jakie generatory prądu sprawdzą się najlepiej do użytku własnego?

Wybierając generator prądu należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego zastosowanie. W domu najlepiej sprawdzają się modele jednofazowe z czujnikami przeciążeniowymi. System AVR dodatkowo pozwala na bezproblemowe działanie tych urządzeń, które są niezwykle wrażliwe na jakość energii elektrycznej. Co ważne, silnik generatora może pracować na benzynie lub oleju napędowym, co również powinniśmy wziąć pod uwagę. Do użytku własnego najlepsze będą generatory prądu na benzynę, ponieważ cicho pracują i nie ma problemu z ich odpalaniem, zwłaszcza zimą. Najważniejsze jest jednak, by wybrać urządzenie dobrej jakości. Można je znaleźć wybierając z oferty sklepów takich jak https://agregaty.com.pl/generatory-pradotworcze/. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę popularną frazę ,,generatory prądotwórcze Toruń”. Żeby wybrać odpowiedni agregat warto skonsultować się z profesjonalistą. Pomoże on dobrać rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta.

Jakie nagrobki można kupić i jak wygląda ich zamówienie?

0
nagrobki

Nagrobek wybierany dla zmarłej osoby jest wyrazem szacunku i uczuć do niej. Z tego względu rodziny zgłaszające się do zakładu kamieniarskiego spędzają wiele czasu, wybierając materiał, wzór czy napis, jaki ma zostać wykonany na płycie. W Polsce największą popularnością cieszą się nagrobki granitowe. Są one trwałe i eleganckie, przed długi czas zachowują estetyczny wygląd i wysoką funkcjonalność. Jakie rodzaje nagrobków są dostępne w sprzedaży i jak przebiega proces ich zamawiania?

Nagrobki granitowe, marmurowe i z piaskowca

Osoby stojące przed koniecznością wyboru pomnika, poświęcają wiele uwagi materiałowi, z jakiego ma on zostać wykonany. Dawniej na cmentarzach często stosowano płyty z lastriko. Obecnie zakłady kamieniarskie opierają swoje produkty głównie na kamieniu naturalnym. Czym cechują się dostępne w sprzedaży nagrobki Poznań?

Nagrobki z granitu

Do najchętniej wybieranych materiałów na nagrobki pojedyncze i podwójne należy granit. Jest on niezwykle odporny na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, przez wiele lat zachowując nienaganny wygląd. Nagrobki Poznań z granitu są także starannie zaprojektowane, a ich zindywidualizowana forma trafia w gust nawet najbardziej wymagających klientów.

Marmurowe pomniki

W sprzedaży dostępne są także płyty wykonane z marmuru. Choć są one wyjątkowo gustowne, jednocześnie szybko niszczeją pod wpływem wody, mrozu oraz kwaśnych deszczy. W konsekwencji mogą one wymagać wymiany nawet po kilku latach od chwili montażu.

Kamień z piaskowca

Kamieniarstwo opiera swoje wyroby również na kamieniu piaskowcu. Takie nagrobki podwójne i pojedyncze cechują się oryginalnym wyglądem i atrakcyjną kolorystyką. Potrzebują jednak częstej i pracochłonnej pielęgnacji, a zaniechanie ich konserwacji w krótkim czasie będzie skutkować znacznym pogorszeniem estetyki i trwałości takiego pomnika.

Zamówienie w zakładzie kamieniarskim

Jakie kroki trzeba podjąć, aby zamówić nagrobki Swarzędz?

 • Należy skontaktować się z zakładem kamieniarskim oraz umówić na spotkanie w dogodnym terminie.
 • Pracownicy profesjonalnej firmy oferującej nagrobki przedstawią szeroką ofertę dostępnych wzorów i napisów, które będą wyrazem pamięci o zmarłej osobie.
 • Po podjęciu decyzji zostanie podpisana umowa z dokładnie wyszczególnionymi parametrami pomnika.
 • W ciągu kilku tygodni nowy nagrobek zostanie wykonany i umieszczony nad wskazanym grobem.

Zazwyczaj przedsiębiorstwa kamieniarskie oferują zarówno montaż nowej płyty na wcześniej nieutwardzonym miejscu, jak i demontaż starego pomnika. Stary egzemplarz zostanie następnie profesjonalnie zutylizowany, by w jego miejscu możliwe było zamocowanie estetycznego, nowego kamienia nagrobnego z wybranego materiału.

 Nagrobek pojedynczy lub podwójny

Chcąc zamówić nagrobek pojedynczy lub podwójny, warto skorzystać z oferty profesjonalnego zakładu kamieniarskiego. Zatrudnieni w nim specjaliści zaproponują najlepsze rozwiązania precyzyjnie dopasowane do potrzeb rodziny zmarłej osoby. Dzięki temu pogrążeni w smutku żałobnicy otrzymają satysfakcjonujący ich produkt, który będzie doskonałym świadectwem ich pamięci i czci.

Refluks – skąd się bierze i jak się go pozbyć?

0
Refluks

Zgaga, czyli wyjątkowo nieprzyjemne uczucie pieczenia w przełyku towarzyszy wielu osobom. Często pojawia się jedynie sporadycznie, ale niekiedy daje o sobie znać niemal codziennie, utrudniając normalne funkcjonowanie. Skąd bierze się zgaga i jak się jej pozbyć?

Refluks żołądka – czym jest i skąd się bierze?

Zgaga najczęściej jest objawem refluksu żołądkowo – przełykowego. To stan, gdy kwaśna treść żołądkowa cofa się do przełyku, powodując podrażnianie delikatnej błony śluzowej. Co jest przyczyną tego schorzenia? Między przełykiem, a żołądkiem znajduje się dolny zwieracz. Jego prawidłowa praca polega na rozkurczaniu się podczas przełykania pokarmu, a następnie zamykaniu. Gdy jest niewydolny, nie wraca do swojego początkowego stadium, pozwalając, aby soki żołądkowe powracały do przełyku – co nazywane jest właśnie zgagą.

Dlaczego tak się dzieje? Refluks najczęściej spowodowany jest osłabieniem dolnego zwieracza, na co wpływ ma wiele czynników – między innymi te związane z dietą:

 • palenie papierosów i nadmierne spożywanie alkoholu
 • dieta obfitująca w wysoko przetworzoną żywność
 • ostre przyprawy
 • napoje gazowe
 • spożywanie zbyt obfitych posiłków, bogatych w tłuszcze zwierzęce

Do innych przyczyn może też należeć otyłość i zmiany hormonalne, nietolerancje pokarmowe oraz przyjmowanie niektórych leków. Zgaga często występuje w ciąży, ze względu na podwyższony poziom progesteronu, działający rozluźniająco na mięśnie przewodu pokarmowego.

Refluks – jak się objawia?

Refluks żołądka najczęściej obawia się zgagą – czyli pieczeniem w przełyku, które może pojawiać się także w okolicy mostka oraz powodować promieniujące bóle. Podczas cofania się treści żołądkowej choremu towarzyszy kwaśny posmak, odbijanie się, a nawet nudności i wymioty. Prowadzi to także do podrażnień i bólu gardła oraz przewlekłej chrypki.

Skuteczne sposoby na zgagę

Refluks może pojawiać się sporadycznie lub towarzyszyć nam niemal każdego dnia. Najlepszym rozwiązaniem, aby skutecznie się go pozbyć i zapobiegać nawrotom, jest połączenie zdrowego trybu życia wraz z odpowiednimi lekami.

Aby unikać zgagi, warto dokonać zmian w swojej diecie. Dobre efekty może przynieść spożywanie kilku, ale mniejszych posiłków w ciągu dnia, które są lekkostrawne. Najlepiej unikać alkoholu, napojów gazowanych, posiłków obfitujące w tłuszcze zwierzęce oraz takich, które wzmagają produkcję kwasów żołądkowych – są to między innymi pomidory lub cytrusy. Warto zachowywać odstęp 3-4 godzin między jedzeniem, a intensywnymi ćwiczeniami oraz przyjmowaniem pozycji leżącej.

Ważną rolę w walce z refluksem odgrywają też leki. Warto wspomagać się preparatami, które chronią delikatną śluzówkę przełyku oraz przyśpieszają proces jej gojenia – takimi jak Esoxx One, który w składzie ma kwas hialuronowy.

Domowe sposoby – czy warto im zaufać?

Na objawy refluksu niektórzy polecają domowe sposoby, warto jednak w tym przypadku zachować ostrożność. Wbrew powszechnej opinii wiele z nich – na przykład picie mleka lub naparów z mięty, może przynieść jedynie pozorną ulgę, a w efekcie doprowadza do zwiększania produkcji kwasów żołądkowych, a tym samym do nasilenia objawów i rozwoju choroby. Sprawdzonym i o wiele pewniejszym rozwiązaniem jest stosowanie produktów farmaceutycznych, które przyniosą prawdziwą ulgę w chorobie.

Okna do domu – te modele będą świetnym wyborem

0
Okna do domu

Okna pełnią bardzo ważną rolę w każdym budynku. Nie tylko wpływają na odpowiednie doświetlenie budynku, ale także pozwalają ograniczyć utratę ciepła czy ograniczyć hałas dochodzący z zewnątrz. Jakie więc okna do domu będą najlepszym wyborem?

Okna – to musisz wiedzieć przed zakupem

Decyzja o zakupie konkretnego modelu okien niesie ze sobą daleko idące konsekwencje. Mogą nam bowiem służyć przez kilkadziesiąt lat, a mogą nadawać się do wyrzucenia już po kilku latach. Jeśli więc chcemy zyskać komfort i nie martwić się o bezpieczeństwo czy poważne usterki, powinniśmy sięgnąć po sprawdzone rozwiązania od polskich producentów. W naszym kraju nie brakuje salonów oferujących produkty w zróżnicowanych cenach. Dlatego przed podjęciem decyzji zwróćmy uwagę na najbardziej interesujące nas kwestie. Przede wszystkim zajrzyjmy do karty wyrobów. Znajdziemy tam odpowiedź na nasze pytania. W dokumencie tym poznamy zarówno parametry konstrukcyjne, jak i użytkowe. Pierwsze będą dotyczyły chociażby odporności na obciążenie wiatrem, wodoszczelności oraz przepuszczalności powietrza. Właściwości użytkowe natomiast dostarczą nam odpowiedzi na temat akustyki, przenikalności ciepła czy zabezpieczeń antywłamaniowych.

Okna – na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Nowoczesne technologie produkcji sprawiły, że okna wykonane z różnych surowców mogą mieć bardzo zbliżone do siebie parametry. Dzięki temu wybierając model drewniany czy aluminiowy możemy kierować się względami estetycznymi. Warto sprawdzić chociażby, jakim współczynnik przenikania ciepła posiadają te modele. Dobrze, gdy będzie on wynosił mniej niż 0,9 W/m2K. Taka norma będzie bowiem obowiązywała od przyszłego roku. Im niższą wartość ma ten współczynnik, tym mniej energii utracimy przez okna. Tak dobre modele możemy znaleźć bez wychodzenia z domu. W sieci swoje oferty prezentuje bowiem wiele firm. Jedna z nich jest dostępna tutaj https://zebrano.eu/oferta/okna/. Przy okazji warto także sprawdzić izolację akustyczną. Redukcja hałasu dobiegającego z zewnątrz może podnieść nasz komfort.

Szkolenie pierwszej pomocy – dowiedz się, dlaczego warto się na nie udać

0
Szkolenie pierwszej pomocy

Szkolenie pierwszej pomocy to kurs pozwalający przyswoić sobie podstawowe czynności, konieczne by uratować komuś życie. Ponieważ wiedza zdobyta na zajęciach w szkole zazwyczaj jest niewystarczająca, warto udać się na profesjonalny kurs, zakładający dużo ćwiczeń praktycznych. Ale dlaczego to takie ważne, by zainteresować się tym tematem?

Dlaczego szkolenie pierwszej pomocy może Ci się przydać?

W życiu zdarzają się sytuacje, które nie sposób przewidzieć. Wypadek, choroba bliskiej osoby, czy po prostu znalezienie się w nieodpowiednim miejscu i nieodpowiednim czasie są czynnikami ryzyka. Chociaż na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, co by się stało, gdyby ktoś z otoczenia potrzebował natychmiastowej pomocy, warto pochylić się nad tym zagadnieniem. Przezorny zawsze ubezpieczony, a taka przezorność z pewnością przyda się w życiu. Poznanie podstaw udzielania pierwszej pomocy może uchronić Ciebie i Twoich bliskich przed niebezpieczeństwem. Na dobrze przygotowanym szkoleniu pierwszej pomocy dowiesz się, jak wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową, zatamować krwotok czy przywrócić akcję serca. Istotne znaczenie ma tutaj nie tylko teoria, ale przede wszystkim praktyka. Dzięki nabyciu odpowiednich umiejętności zwiększamy szanse, że podczas realnej sytuacji kryzysowej zachowamy spokój i będziemy działać.

Czym kierować się przy wyborze szkolenia pierwszej pomocy?

Tak jak przed chwilą już było wspomniane, bardzo ważne jest, by szkolenie pierwszej pomocy uczyło praktycznych umiejętności. Można to sprawdzić przeglądając ofertę konkretnej z firm. Jeśli posiada profesjonalny sprzęt, to bardzo prawdopodobne, że wykorzysta go w celu zaprezentowania wykonywanych czynności. Na przykład klikając w link https://www.transmedyk.pl/kurs-pierwszej-pomocy/ dowiesz się, co wchodzi w skład zajęć organizowanych podczas kursu. Na tego typu szkolenie z pewnością powinni się udać pracownicy lokali gastronomicznych, zakładów produkcyjnych czy placówek oświaty. Również osoby prywatne mogą skorzystać z kursu, by przygotować się na ewentualne udzielenie pomocy komuś, kto będzie jej potrzebował. Pamiętaj – może się zdarzyć tak, że czyjś los będzie leżał w Twoich rękach, dlatego nie zawiedź i zawczasu zdobądź potrzebne umiejętności!

Wypożyczalnia samochodów – na czym polega ta usługa?

0
Wypożyczalnia samochodów

Posiadanie własnego auta w dzisiejszym świecie jest bardzo dużym udogodnieniem. Dzięki niemu możemy się bezproblemowo przemieszczać w dowolnej chwili. Co jednak w sytuacji, gdy nie mamy samochodu lub nie możemy z niego skorzystać? Wówczas warto skorzystać z oferty wypożyczalni.

Wypożyczalnia samochodów – to musisz wiedzieć?

W dzisiejszym świecie mobilność jest kluczowym elementem. Bycie uzależnionym od innej osoby w kontekście swobodnego przemieszczania się staje się dość uciążliwe. Szczególnie, gdy mamy na myśli transport publiczny, którego rozkład jazdy mocno ogranicza nasze możliwości. Taksówki także nie należą do opłacalnych metod przemieszczania się. Jeśli jednak posiadamy prawo jazdy to warto pomyśleć o wynajęciu samochodu. Usługa ta jest stosunkowo niedroga i znacznie bardziej opłacalna od wspomnianych wyżej. Wynajem samochodów jest często stosowany chociażby poza granicami naszego kraju. Jadąc na wakacje często korzystamy z tej możliwości. Pozwala nam ona szybko i komfortowo przemieścić się z lotniska do hotelu. Łatwiej będzie nam także zwiedzić okolicę.

Wypożyczalnia samochodów – jakie są zasady współpracy?

W naszym kraju takie rozwiązanie jest również bardzo opłacalne. Szczególnie, że wiele firm posiada oddziały w różnych miastach. Dzięki temu możemy w jednym salonie auto wynająć, a a w drugim je oddać. Korzyści w takiej sytuacji są więc obustronne. Wypożyczalnia samochodów może na udostępnić pojazd zarówno na kilka godzin, cały dzień, tydzień, a nawet miesiąc. Niektóre z nich obliczają koszty wynajmu właśnie na podstawie czasu realizacji usługi. Im wypożyczenie auta trwa dłużej, tym będzie ono tańsze. Oferty takich punktów możemy sprawdzić w internecie. Ze stron firm dowiemy się m.in. o orientacyjnych kosztach, warunkach wynajmu czy dostępnej flocie pojazdów. Na tej stronie znajdziesz jedną z takich wypożyczalni samochodów https://transtor.pl/. Współpracując z takimi puntami możemy liczyć nie fachową obsługę. Wynajmowany pojazd będzie w pełni sprawny i czysty. Dlatego podróż takim autem będzie niezwykle komfortowa.

ZOBACZ TEŻ