Podział pomieszczenia i optyczne zachowanie przestrzeni

0
679
Podział pomieszczenia i optyczne zachowanie przestrzeni

Przestrzeń w pomieszczeniu, dzielenie pomieszczeń, to są dwa kierunki, które trudno ze sobą pogodzić. Okazuje się jednak, że projektanci mody i architekci robią wszystko, żeby udało się połączyć te dwie skrajne potrzeby człowieka. Jakim sposobem udaje się im to osiągnąć?

Sprytnie wykorzystali cechy, którymi odznacza się szkło. Dzięki temu, ktoś kto potrzebuje przedzielonych pomieszczeń, za pomocą szklanej ściany wydziela różne części mieszkania, a ktoś, kto lubi przestrzeń, cieszy się, że szkło ma funkcję przepuszczania światła i obrazu i ma poczucie „open space”.

Co trzeba przemyśleć przed montażem ścianki szklanej?

Przede wszystkim ściana szklana wiąże się z tym, że będziemy musieli dbać o regularną, nieskazitelną czystość wszystkich pomieszczeń. Jeżeli znamy siebie i wiemy, że trudno wychodzi nam regularne sprzątanie, a bardzo zależy nam na szklanym wydzieleniu pomieszczeń, to być może lepiej będzie od razu zamontować matowe szkło. Z drugiej strony, możemy być czyścioszkami, ale cieszylibyśmy się, gdyby sypialnia była wydzielona szklaną, matową ścianą i w ten sposób ten osobisty pokój zachowałby swój intymny klimat. Trzeba również pamiętać, że szklana aranżacja wiąże się z stworzeniem w mieszkaniu surowego, zimnego klimatu, dlatego być może lepszą opcją będzie szyba z ornamentowym wzorem. Firmy szklarskie mają wiele ciekawych rozwiązań do zaoferowania. Zanim dokonamy zamówienia, warto porozmawiać z nimi szczerze o swoich potrzebach i oczekiwaniach.

Zalety ściany szklanej

Decydując się na szklane, a nie na przykład na gipsowe rozwiązanie, mamy gwarancję idealnie prostej ściany, wykonanej na zamówienie. Wpisując w wyszukiwarkę hasło: ściany szklane Wrocław znajdziemy firmy szklarskie, które według upodobań klienta wykonają indywidualne zlecenia. Umawiając się na pomiar z szklarską firmą, okaże się, że są w stanie postawić i zamontować ścianę szklana w praktycznie każdym miejscu wskazanym przez zleceniodawcę. Jeśli nie lubimy wielu ozdób w mieszkaniu, to wystarczy, że zaprojektujemy część ściany z ozdobna folią. Dzięki temu uzyskamy efekt dwa w jednym, praktyczne przedzielenie pomieszczenia oraz ładną ozdobę. Szklana ściana sprzyja dobremu oświetleniu każdej części mieszkania, a dodatkowo dzięki takim ściankom działowym mamy wrażenie dużej przestrzeni.

Szklana ściana nie tylko w budynkach mieszkalnych

W coraz większej ilości biur, budynków użyteczności publicznej stosuje się ściany działowe. Pozwalają one pracownikom na pracę w lepszych, spokojniejszych warunkach, ale też umożliwiają na bycie w kontakcie z pozostałymi współpracownikami. Szczególnie kierownictwo i szefostwo ceni rozwiązania, które dają ścianki działowe szklane, ponieważ mogą być w ciągłym kontakcie wzrokowym z załogą pracowniczą. Ściany szklane maja tę przewagę nad innym rodzajem ścian, że łatwo je zdemontować albo przestawić na inne miejsce. Dzięki temu, w zależności od potrzeb, można zmieniać wielkość i rozmieszczenie przestrzeni w firmie. Ściana szklana jest bardzo dobrym rozwiązaniem w dużych biurach, gdzie są sale konferencyjne. Szkło zawsze dodaje elegancji pomieszczeniom. Poza tym jest łatwe w utrzymaniu go w czystości. Nie trzeba kupować specjalnych środków do impregnacji czy konserwacji. Wystarczy regularne czyszczenie go wodą, płynem i nie zostawiającą smug ściereczką, a szyba zawsze będzie wyglądać stylowo i estetycznie.

Ściany szklane pasują do wielu stylów wnętrz, do wielu rodzajów pomieszczeń. Idealnie sprawdzą się nie tylko w budynkach użyteczności publicznej, w biurach, ale także w zwykłych mieszkaniach, w których chcemy przedzielić pomieszczenia a jednocześnie zachować optyczną przestrzeń.

Artykuł opracowany przy współpracy z firmą szklarską Binglass.pl.