Domowe sposoby na wybielanie zębów

0
2993
Domowe sposoby na wybielanie zębów

Jak wybielić zęby w domu, nie wydając pieniędzy na drogie zabiegi stomatologiczne i wyszukane preparaty!

Piękne, białe i przede wszystkim zdrowie zęby to marzenie każdej kobiety. Olśniewający uśmiech to wizytówka i niezawodny sposób na dobre pierwsze wrażenie. Poprawa wyglądu zębów nie koniecznie musi jednak wiązać się z nieprzyjemnymi i długotrwałymi zabiegami stomatologicznymi – istnieje wiele sprawdzonych domowych sposobów poradzenia sobie z tym problemem. Jak wybielić zęby samodzielnie?

Konieczność dbania o dobry wygląd zębów dotyczy w szczególności smakoszy kawy, wina, herbaty i osób palących. Te używki w szczególny sposób wpływają na utratę olśniewającej bieli zębbów. Na szczęście istnieje wiele domowych sposobów na białe zęby. Ucieszy to osoby, które nie przepadają za wizytami u stomatologa. Poznaj kilka sprawdzonych metod, jak odzyskać biel zębów w domu.

Skórka pomarańczowa, truskawki, orzechy i soda

Możesz znacząco poprawić wygląd i kolor swoich zębów za pomocą domowych receptur. Zwolennicy takich metod wskazują ich niską cenę i oraz łatwość zastosowania oraz przygotowania. Ich skuteczność uzależniona jest jednak od indywidualnych czynników.
Wybielanie zębów przy pomocy banana. Codzienne nacieranie zębów wewnętrzną częścią skórki banana dostarczy zębom minerałów takich jak wapń i potas oraz witamina D. Dzięki temu wzmocni się ich ogólna kondycja oraz kolor ulegną poprawie.

Skórka pomarańczowa to kolejny sposób na białe zęby. Podobnie jak skórka z banana, posiada właściwości wybielające i w naturalny sposób wzmacnia zęby minerałami takimi jak sód, potas, wapń, magnez, cynk, żelazo i fosfor. Pocieraj zęby wewnętrzną stroną białej skórki. Systematyczne powtarzanie tego zabiegu powinno pomóc pozbyć się przebarwień, plam i osadów aby przywrócić zębom biel. Sproszkowany, wysuszony liść laurowy połączony ze startą, suszoną skórką pomarańczy uchroni dodatkowo ochroni Twoje zęby przed próchnicą.

Papka z truskawek jest kolejnym czynnikiem, który uchroni Twoje zęby przed osadzaniem się kamienia nazębnego. Osoby stosujące taką „truskawkową pastę”, lub po prostu często jedzące owoce truskawek mogą pochwalić się białymi i wolnymi od nalotów zębami.
Mieszanka sody spożywczej i kuchennej soli jodowanej używana do czyszczenia zębów działa na zasadzie peelingu. Przy stosowaniu tej metody należy jednak być ostrożnie, gdyż zbyt częste przeprowadzanie tego zabiegu może prowadzić do uszkodzenia szkliwa i sprawić, że Twoje zęby staną się nadwrażliwe, np.: na temperaturę pokarmów.

Papka z orzechów włoskich sprawi, że Twoje zęby będą odporne na przebarwienia i osadzanie się kamienia. Orzech włoski posiada także silne właściwości antybakteryjne i uchroni Twoje zęby i jamę ustną przed infekcjami i zakażeniami.

Soki skórka z cytryny używany do płukania i nacierania zębów powinny szybko przywrócić śnieżnobiały uśmiech.

To oczywiście nie są wszystkie domowe sposoby wybielania zębów. Ich systematyczne stosowanie powinno przywrócić Twoim zębom zdrowy wygląd, piękny blask i naturalną biel.

Uzupełnieniem naturalnych zabiegów może być stosowanie produktów specjalistycznych wybielających dostępnych w sklepach i aptekach.

Domowe sposoby na wybielanie zębów

Preparaty i zabiegi do stosowania w domu

Jeśli oczekujesz szybkiego i spektakularnego efektu wybielania zębów, domowe sposoby mogą nie wystarczyć. Konieczna będzie wizyta w aptece i dobór odpowiedniego preparatu.

Dostępne na rynku pasty, gumy wybielające, żele i paski mogą pozbyć w wielu przypadkach, należy jednak pamiętać o przestrzeganiu zaleceń producenta zawartych w ulotkach lub na opakowaniu. Stosowanie preparatów profesjonalnych jest doskonałym uzupełnieniem powyżej wymienionych naturalnych, domowych sposobów na białe zęby.

Specjalistyczne pasty do wybielania zębów pomogą Ci pozbyć się przebarwień i przywrócą jednolity koloryt zębów. Ich systematyczne stosowanie przyniesie widoczny efekt już po kilku dniach.

Wybielające gumy do żucia to popularny sposób na białe zęby. Są doskonałym rozwiązaniem w sytuacji, gdy po posiłku nie masz możliwości umycia zębów. Jednak poza niekwestionowanymi zaletami wybielającymi, należy pamiętać o skutkach ubocznych żucia gum. Ciągła praca szczęki może spowodować dolegliwości stawów żuchwy i układu mięśniowo-zębowego. W skrajnych przypadkach prowadzić to może nawet do nadmiernego zaciskania szczęki oraz zgrzytania zębów.

Nowością wśród produktów do domowego wybielania zębów są paski wybielające. Stosuje się je przez 7 do 14 dni, przyklejając do zębów na ok. 30 min. Paski zawierają specjalistyczne składniki wybielające. Podobne działanie i zadowalające rezultaty mają specjalne żele wybielające. Różnica polega jednak na sposobie aplikowania – w przypadku żeli substancję należy nałożyć na specjalistyczny aplikator na zęby i odczekać określony w instrukcji czas.

Profilaktyka

Niezależnie od wybranej metody domowego wybielania zębów, nie zapominaj o profilaktyce i regularnych wizytach u dentysty. Pamiętaj, że to regularne picie kawy, herbaty, wina i palenie papierosów w wielu przypadkach odpowiadają za zmianę barwy zębów na żółtawą i powstawanie nieestetycznych osadów. W trosce o piękne zęby, powinnaś rozważyć zrezygnowanie lub ograniczenie używek oraz picie barwiących napojów przy użyciu rurki. To w istotny sposób ograniczy niechciany kontakt zębów z napojem.