Bateria łazienkowa w hotelu – kilka słów o armaturze łazienkowej

0
718
Bateria łazienkowa w hotelu

Wybór baterii jest nie mniej trudny, niż samej umywalki, przy której zostanie zamontowana. W przypadku obiektów noclegowych takich jak hotele, warto stawiać na baterie wykonane z solidnych materiałów, łatwe w obsłudze oraz dopasowane do aranżacji wnętrza. Wbrew pozorom, odpowiednio dobrana bateria umywalkowa potrafi podnieść standard całej łazienki. Poniżej opowiemy o tym więcej.

Armatura łazienkowa – bateria i wylewka

Kompletowanie potrzebnego wyposażenia warto rozpocząć od przeglądu potencjalnych dostawców. Wśród sklepów internetowych znajdziesz wiele firm specjalizujących się w kompleksowym wyposażeniu sanitarnym łazienek i toalet – nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale również komercyjnych. Warto zwrócić uwagę na asortyment, skupiając się szczególnie na dostępności wszystkich poszczególnych elementów, estetyce oraz walorach użytkowych.

Baterie łazienkowe powinny komponować się z wyglądem całego pomieszczenia oraz przede wszystkim umywalki. Bateria powinna być dopasowana do rozmiaru oraz głębokości misy. Pomijając kwestie techniczne (niezwykle ważne – jak choćby sposób montowania – którymi nie będziemy się jednak tutaj zajmować) warto pamiętać o prostych zasadach estetycznych: proporcjach, harmonii, ogólnej kompozycji całej bryły.

Kluczowe może okazać się wyprofilowanie kształtu wylewki. Popularne są baterie z wysokimi wylewkami, wygiętymi do postaci łuku – przypominające łabędzie szyje. Idealnie pasują do łazienek urządzonych w stylu angielskim lub eleganckim. W łazienkach nowoczesnych warto rozważyć zastosowanie baterii jednoczęściowych, których wylewka jest po prostu odstającą częścią korpusu. Modele takie znajdziesz w ofercie: https://elazienki.pl/k/baterie/.

Baterie wytrzymałe i atrakcyjne – przegląd najpopularniejszych materiałów

Wytrzymałość baterii zależy od różnych czynników. Niestety, w takich miejscach jak łazienki hotelowe, baterie są narażone na niewłaściwe, gwałtowne postępowanie z nimi. By bateria umywalkowa przetrwała gości hotelowych różnych kategorii, warto stawiać na materiały wytrzymałe na oddziaływania fizyczne, intensywną eksploatację oraz łatwe w czyszczeniu.

Wśród chętnie wybieranych znajduje się chrom – którego powierzchnia posiada wyjątkowy potencjał estetyczny. Chrom cechuje się gładką powierzchnią, odbijającą obraz niczym lustro. Odpowiednio oszlifowany, potrafi lśnić niczym diament. Chrom jest ponadto odporny na zarysowania i inne potencjalne uszkodzenia, a jego powierzchnia nie matowieje z czasem. Jest także odporny na wielokrotne mycie i intensywne oddziaływanie wilgoci.

Popularne materiały to także mosiądz oraz specjalny stop o nazwie Warm Sunset – prezentujący podobny do mosiądzu odcień, jednak nieco „głębszy” i bardziej natchniony. Jest to wybór, który warto rozważyć w łazienkach urządzonych w różnym stylu.