Dorabianie kluczy – co warto wiedzieć o tej usłudze?

0
1489
Dorabianie kluczy – co warto wiedzieć o tej usłudze?

W życiu często zdarza się, że potrzebujemy więcej kompletów kluczy niż jest dołączonych w zestawie. Co w takiej sytuacji powinniśmy zrobić? Dobrym rozwiązaniem jest dorabianie kluczy. Co warto wiedzieć o tym sposobie?

Jak przebiega dorabianie kluczy?

Zgubić klucze to nie jest taka trudna rzecz. Rozmiary tego przedmiotu są na tyle nieduże, że może to się zdarzyć w każdej chwili. Wyciągając je z kieszeni, czy torby często nie jesteśmy nawet świadomi tego, że nam wypadły. Dlatego zdarza się to zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Jeśli zgubimy klucze lub po prostu posiadamy ich zbyt mało, to powinniśmy udać się do ślusarza, który zajmuje się dorabianiem kluczy. Tradycyjne zamki do drzwi, sejfów i kłódek nietrudno dorobić. Jest to bowiem proces czysto mechaniczny. Nie oznacza to jednak, że nie wymaga on od ślusarza precyzji. Aby dorabianie kluczy przebiegło pomyślnie, specjalista musi najpierw podpiąć przyniesiony przez nas klucz do prawidłowo dobranego wzoru. Jest to tzw. surówka, którą musimy wraz z kluczem podpiąć do maszyny kopiującej. To w niej następuje bowiem mechaniczna obróbka. Po jej zakończeniu ślusarz bierze się za szlifowanie i oczyszczenie klucza z pozostałości po obróbce. Dobrze dorobiony klucz będzie idealnie pasował do zamka i w żaden sposób nie uszkodzi go podczas otwierania. To bardzo ważna informacja dla nas, która gwarantuje swobodne korzystanie z powielonego kompletu.

Dorabianie kluczy – jak znaleźć punkt?

Jeśli więc zdecydujemy się na dorabianie kluczy do drzwi naszego domu, mieszkania, czy samochodu, to powinniśmy poszukać fachowca, który świadczy usługi wysokiej jakości. Jak możemy to zweryfikować? Najlepiej zajrzeć do internetu. W sieci nie brakuje stron firm oferujących dorabianie kluczy. Jedną z nich znajdziesz tutaj http://zamki.sos.pl/uslugi/dorabianie-kluczy/. Porównując oferty serwisów warto zwrócić uwagę na posiadane kwalifikacje oraz certyfikaty. Nie bez znaczenia będą też opinie wystawione przez innych klientów. Mogą one pomóc nam wybrać punkt, w którym zdecydujemy się na dorabianie kluczy. Pamiętajmy, by tego typu kwestie powierzać osobom, które rzeczywiście znają się na tym, co robią. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zapłaciliśmy za dobrze wykonaną usługę. Dorabianie kluczy jest więc bardzo przydatną usługą. Dzięki niej możemy zadbać o dodatkowe komplety do domu, biura, czy pojazdów. Dlatego warto nie czekać z tym do ostatniej chwili i wykonać to już w momencie otrzymania oryginalnego kompletu. W ten sposób zredukujemy sobie natężenie stresu związanego ze zgubieniem kluczy czy zatrzaśnięciem drzwi.