Farbowanie włosów henną

0
1065
Farbowanie włosów henną

Chociaż każda z nas doskonale wie, z czym związane jest farbowanie włosów – czy to chwilowe czy permanentne, to nie każda zna jeszcze jeden sposób – farbowanie włosów henną. To wciąż jedna z najlepszych i najbezpieczniejszych dla zdrowia oraz dla pielęgnacji włosów alternatywa, jeśli chodzi o nakładanie farby mającej zmienić kolor włosów. Henna jest mieszanką odpowiednio skomponowanych ziół, dlatego jej działanie jej zdecydowanie lepsze, a wręcz dobroczynne dla naszych włosów, które regularnie niszczone są przez utleniacz czy amoniak zawarty w tradycyjnych farbach do włosów. Podstawowym kolorem henny jest pomarańcz oraz czerwień, dlatego w składzie można znaleźć również inne substancje, aby móc uzyskać pożądany kolor – od brązów aż po głębokie czernie. Warto więc wybierać właśnie ten sposób farbowania, jeśli włosy są zniszczone, kruche i łamliwe. Kompozycja ziół dodatkowo sprawia, że włosy stają się mocniejsze i nabierają zdrowego wyglądu.
Oczywiście farbowanie włosów henną ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Wbrew powszechnej opinii kolor włosów nie zmywa się tak szybko, jak większość przypuszcza. Również paleta kolorów jest dzisiaj dosyć obszerna, dlatego każdy jest w stanie dopasować coś dla siebie. Sporą zaletą tego rozwiązania jest również wydajność – zaledwie pół opakowania jest wystarczające, aby zafarbować półdługie włosy.
Jak zawsze i wszędzie, tak również farbowanie włosów henną posiada swoje wady. Do głównych należy przesuszanie się włosów, co powodują zawarte w składzie zioła. Efekt ten znika po kilku dniach, jednak trzeba tę chwilę odczekać. Z pewnością do amatorów henny nie będą należeć zwolennicy odcieni blond – z tej prostej przyczyny, że takie zwyczajnie nie istnieją. Trzeba również uzbroić się w cierpliwość, jeśli chodzi o sam proces koloryzacji, gdyż może on trwać nawet do czterech godzin, podczas których ziołową papkę należy trzymać na głowie bez spłukiwania.

http://www.latawcedmuchawce.pl/