Innowacyjne malowanie drewna

0
1109
Innowacyjne malowanie drewna

Ostre słońce, deszcz, śnieg mogą w znacznym stopniu przyczynić się do zniszczenia drzewa, jeśli nie zastosujemy odpowiednich preparatów do jego impregnacji. W tym celu, wszystkie drewniane, ogrodowe rzeczy powinniśmy chować starannie pod zadaszenie.
Drewno jest surowcem naturalnym, a zmienne warunki pogodowe nie pozostają bez wpływu na jego kondycję. Pierwszą z czynności, jaką należałoby zrobić to sprawdzenie wkrętów, we wszystkich drewnianych meblach które to lubią się poluzować. W czasie pory jesienno – zimowej, na skutek niekorzystnych warunków atmosferycznych, drzewo pęcznieje, wiosną zaś może wysychać na słońcu, co powoduje spore osłabienie między poszczególnymi częściami. Po ponownym sprawdzeniu i oczyszczeniu drewna ze zbędnego zanieczyszczenia, można przystąpić do jego odświeżenia.
Wszystkie rzeczy drewniane są narażone na niekorzystny wpływ pogody, co może powodować szarzenie się drewna oraz rozwój grzybów, które zniszczą jego strukturę. Aby temu zapobiec, trzeba przynajmniej raz w roku zadbać o odpowiednie zabezpieczenie powierzchni drewna. Zabieg ten w znacznym stopniu przyczyni się do odwrócenia negatywnych skutków niszczenia się drewna.W celu pielęgnacji drewna,substancję konserwującą nakłada się pędzlem na starannie oczyszczoną powierzchnię. Preparat ten tworzy odpowiednią warstwę ochronną przed wnikaniem wilgoci, a w rezultacie uchroni drewno przed jego degradacją.
Nałożenie warstwy substancji konserwującej jest najprostszym sposobem na skuteczną ochronę drewnianych powierzchni.
Czym malować drewno?
Olej używany jako środek konserwujący nie uchroni drewna przed wnikaniem tłustych plam, które są niemożliwe do usunięcia.
Producenci preparatów do pielęgnacji drewna mają w swojej ofercie produkty takie jak: lakierobejce, lazury oraz różnorakie lakiery.
Lazura nadaje kolor, ale nie chroni skutecznie struktury drewna, natomiast jest skuteczna na wszelkiego rodzaju zabrudzenia.
Lakierobejca natomiast podnosi odporność drewna na niekorzystne warunki atmosferyczne. Użycie tego środka pozwali na całkowitą zmianę koloru i i struktury drewna.
Lakier natomiast przyczyni się do powstania, elastycznej powłoki, która podkreśli słoje drewna i zapobiegnie zmianom jego koloru. W ten sposób konserwowane drewno odda nam swój piękny niepowtarzalny czar i urok.

http://www.kmhs.pl/