Inspektor ruchu drogowego – ile zarabia?

0
1036
inspektor drogowy

Zadaniami osoby na takim stanowisku jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przeciwdziałanie degradacji dróg, oddziaływanie na przedsiębiorców w celu przestrzegania przez nich prawa, przeciwdziałanie nieuczciwej konkurencji w transporcie drogowym, eliminowanie patologicznych zjawisk w transporcie drogowym. Czy taka odpowiedzialność przekłada się też na zarobki? Jak wygląda praca w służbach mundurowych? Cz się opłaca? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-inspektor-ruchu-drogowego/ 

Czy praca jako inspektor ruchu drogowego się opłaca?

W teorii służby mundurowe powinny otrzymywać wynagrodzenie, które jest zgodne z ryzykiem, które wynika z pracy na takim stanowisku. Ciężko wyobrazić sobie świat bez służb, ponieważ zwyczajnie zapanował chaos. Osoby, które decydują się na pracę mundurową oraz pełnienie służby, muszą zdawać sobie sprawę z obowiązków, które na nich spadają. Wokół tych zawodów istnieje naprawdę sporo kontrowersji. Wynika to przede wszystkim z tego, że policjant kojarzy się nam z mandatem, ochotnicza straż pożarna z imprezami na remizie, straż miejska z spisywaniem wszystkich za piwo w parku, a straż graniczna z czepianie się o każdą błahostkę. Jest to jednak omylne określenie takich osób. Niezależnie od tego, w jakim zawodzie taka osoba pracuje, należy jej się szacunek. No dobrze, ale czy pomimo tego wszystkiego jest to opłacalny zawód? Ile tak naprawdę zarabia osoba, na stanowisku inspektora ruchu drogowego?

Inspektor transportu drogowego – ile zarabia?

Wynagrodzenie na takim stanowisku uzależniony jest od rodzaju umowy, jego pracownika, a także lokalizacji miejsce jego pracy. Najwięcej jesteśmy w stanie zarobić jako inspektor transportu drogowego w województwie mazowieckim, a szczegółowej mówiąc w Warszawie. Według portali branżowych, które interesują się zarobkami Polaków z danych branż, możemy wyczytać, że doświadczony specjalista na stanowisku inspektor transportu drogowego otrzymuje średnio 2700 zł brutto. Minimalna deklarowana kwota pensji w tym zawodzie jest to 2200 zł, a maksymalnie deklarowana kwota i jest to 3500 zł brutto.

Zobacz też: http://pelnakorzysci.pl/kostiumolog-jak-nim-zostac/