Jak kupić najlepsze trackery fitness?

0
630
Jak kupić najlepsze trackery fitness

Fitness tracker nie jest martwy, a jeśli to czytasz, prawdopodobnie jesteś jedną z osób utrzymujących te małe urządzenia przy życiu. Smartwatche mają wszystko, ale przejęły przestrzeń mainstream wearable, ale skromny fitness tracker pozostaje opcją dla tych, którzy chcą gadżet zrobić jedną rzecz dobrze przez cały czas. Pomimo headwinds, nadal istnieje kilka zespołów fitness tam do wyboru.

Co fitness trackery zrobią najlepiej?

Odpowiedź wydaje się prosta: Fitness trackery są najlepsze w monitorowaniu ćwiczeń, czy to 10-minutowy spacer wokół bloku lub że półmaraton został pilnie trenować do. Oczywiście, smartwatche też to potrafią, ale są pewne obszary, w których opaski fitness mają przewagę: skupienie, design, żywotność baterii i cena.

Kiedy mówię „ostrość”, mam na myśli fakt, że trackery fitness są wykonane do śledzenia aktywności dobrze; wszystko inne jest dodatkowe. Często nie mają dzwonków i gwizdków, które mają smartwatche, co mogłoby odwrócić uwagę od ich zdolności śledzenia aktywności. Zwykle mają też mniej czujników i elementów wewnętrznych, dzięki czemu są mniejsze i lżejsze. Fitness trackery są również lepszą opcją dla tych, którzy chcą mieć mniej rzucające się w oczy urządzenie na nadgarstku przez cały dzień.

Również żywotność baterii jest lepsza w przypadku trackerów fitness. Podczas gdy większość smartwatchów wytrzymuje od jednego do dwóch dni na jednym ładowaniu, opaski fitness wytrzymają od pięciu dni do tygodnia – i to przy całodziennym i całonocnym użytkowaniu. Na https://techpolska.pl/ dowiesz się więcej o ciekawostkach technicznych.

Kiedy kupić smartwatch

Jeśli potrzebujesz nieco więcej od swojego wearable, prawdopodobnie będziesz chciał smartwatch zamiast. Istnieją takie rzeczy, jak aplikacje na zegarku, powiadomienia, a nawet bardziej rozbudowane funkcje fitness, które smartwatche mają, a fitness trackery nie. Możesz używać jednego z nich do sterowania inteligentnymi urządzeniami domowymi, ustawiania timerów i przypomnień, sprawdzania prognoz pogody i nie tylko. Niektóre smartwatche pozwalają wybrać aplikacje, z których chcesz otrzymywać powiadomienia, a opcje wykraczają poza powiadomienia o połączeniach i tekstach. Jeszcze się wahasz? Przeczytaj https://techpolska.pl/

Ale dodatkowe funkcje fitness są prawdopodobnie najważniejszą rzeczą, o której należy pomyśleć przy podejmowaniu decyzji między trackerem fitness a smartwatchem. Te ostatnie urządzenia są zwykle większe, co daje im więcej miejsca na takie rzeczy, jak GPS, barometr, wbudowana pamięć muzyczna i inne. Chociaż można znaleźć wbudowany GPS na wybranych trackerów fitness, to nie jest powszechne.

Alternatywa: Garmin Vivosmart 4

Bardziej subtelnie wyglądającą alternatywą jest Garmin Vivosmart 4. Jest on cieńszy niż Charge 5 i pasuje nieco lepiej do bransoletek i innej biżuterii, którą można nosić regularnie. Ale jego atrakcyjny wygląd to tylko część jego atrakcyjności – Garmin wie, jak śledzić fitness, a Vivosmart 4 jest dowodem na to, że nie trzeba wydawać setek na jeden z zegarków fitness firmy, aby uzyskać zdolne urządzenie.

Podobnie jak Charge 5, Vivosmart 4 śledzi całodzienną aktywność i sen oraz posiada czujnik pulsu do pomiaru nasycenia krwi tlenem. Ma tylko podłączone możliwości GPS i ma uniwersalne elementy sterujące muzyką, które mogą kontrolować odtwarzanie większości rzeczy. Zespół jest również wodoodporny i może śledzić podstawowe treningi pływackie, plus to również ma żywotność baterii do siedmiu dni. Chociaż jest podobny do Charge 5 w tym, że Vivosmart 4 działa zarówno z urządzeniami z systemem Android i iOS, to jest nieco bardziej elastyczny, ponieważ synchronizuje się z Apple Health.