Jak napisać recenzję filmu?

0
1406
Jak napisać recenzję filmu?

Każdy z nas ogląda codziennie niekoniecznie filmy, ale jakikolwiek klip filmowy. Kinematografia ma wielki wpływ na nas i jest nieodzowną dziedziną życia. Mało kto nie widział sagi Władcy Pierścieni, Hobbita czy Harrego Pottera. A jeśli już się ktoś trafi kto nie widział to na pewno o którymś z nich słyszał. Filmy przedstawiają wszelakie historie, niektóre są kręcona na faktach, inne są tylko fikcją autora. Jest masa filmów, które zostały nakręcona na podstawie czy to książki, czy to powieści. Istnieje zjawisko nakręcenia serialu na podstawie filmu bądź bajki. Są też mroczne filmy, które mają na celu wystraszyć, wzbudzić dużo emocji. Ukazują one najczęściej kreatury, coś co jest na granicy bycia realnym a zarazem fantastycznym. Istnieje zawód jak pisarz recenzji filmowych, myślisz sobie, wymarzona praca. Siedzieć przed telewizorem oglądać najnowsze filmy, przelać nasze emocje i przemyślenia na papier i jeszcze na tym zarobić, daje to nam układ niemalże idealny. Każdy zastanawia się jak napisać recenzję filmu? Nic trudnego, już tłumaczę.

Zanim zabierzmy się za oglądanie, dobrym posunięciem jest sprawdzenie obsady aktorskiej, kto jest reżyserem a kto scenarzystą. Myślisz sobie że to nie jest potrzebne, nic bardziej mylnego. Po tym kto pisał scenariusz można orientacyjnie stwierdzić czy film będzie trzymał poziom poprzednich filmów, w których brał udział dany aktor czy scenarzysta. Obsada aktorska jest równie ważna, nie każdy aktor nadaje się do każdej roli, a to w jaki sposób dana osoba odwzoruje bohatera może świadczyć doświadczenia, to są właśnie lat spędzone na planie czy to serialu czy to filmu. Niektórzy aktorzy już zanim zacznie się nagrywanie filmy wczuwają się w rolę, tak żeby jak najlepiej oddać klimat filmu i charakter bohatera. Gdy już zaznajomimy się z obsadą można zabrać się za oglądanie filmu, rzeczy na które powinniśmy zwracać uwagę, to gra aktorska, spójność fabuły, jeśli świat przedstawiony w filmie jest bogaty, też powinniśmy się mu przyjrzeć. Ważną rzeczą jest odwzorowanie charakteru bohatera przez aktora.

Podsumowując, teraz każdy będzie wiedział jak napisać recenzję filmu, na co trzeba zwracać uwagę podczas oglądania i jak można przygotować się jeszcze przed oglądaniem.

http://www.sfora.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCholesterol
Następny artykułOswajanie kotów