Jak tanio kupować?

0
1881
Jak tanio kupować?

Jak i gdzie najlepiej kupować tanio? Oszczędność jest w modzie! Przepłacają chyba tylko Ci, którzy narzekają na nadmiar gotówki. Jeśli nie wiesz, jak zaoszczędzić trochę dodatkowych pieniędzy na w kosmetyczkę czy karnet na siłownię, poniżej przedstawiamy kilka rzeczy, o których trzeba pamiętać przed zakupami.

Przede wszystkim potrzebujesz uzbroić się w czas i cierpliwość

Poluj na okazje, zniżki, wyprzedaże oraz przeceny

Bądź na bieżąco w sprawie okazji w ulubionych sklepach. Zapisz się do newsletterów i poluj na zniżkowe kupony i hasła. Wiele butików oferuje sprzedaż niektórych artykułów po okazyjnych cenach w wybrane przez siebie dni. Wyprzedaże są zwykle sezonowe, jednak trwają na tyle długo, że mamy wtedy sporo czasu na upolowanie wymarzonego ciucha. Jeśli chodzi o super i hipermarkety, to właściwie codziennie można kupić produkty w promocjach po okazyjnej cenie.

Jak tanio kupować?

Bądź na bieżąco z gazetkami. W sklepach z konfekcją również zdarzają się takie całodniowe zniżki z okazji szczególnego dnia, np. Walentynek lub Dnia Kobiet.

Dowiedz się, czy Twój ulubiony sklep oferuje takie okazje. Jeśli podoba Ci się konkretny produkt czy ubranie, zapytaj czy może niedługo zostanie objęte przeceną, lub wyprzedażą, ponieważ np. jest z poprzedniej kolekcji.

Targuj się

Targowanie się jest dobrym sposobem na zakupy w atrakcyjniejszych cenach. Niestety w sklepach spożywczych targowanie się nie wchodzi w grę, ale w sklepach odzieżowych mamy już całkiem spore szanse na wynegocjowanie ceny niższej, niż ta widniejąca na metce. W zależności od tego, z kim rozmawiamy o zniżce ( z pracownikiem, kierownikiem, managerem), możemy dostać rabat sięgający nawet 15%.

Należy jednak pamiętać o tym, że ta zniżka prawnie nam się nie należy, zatem nie można jej po prostu żądać czy wymagać, należy jednak bardzo ładnie i grzecznie poprosić. Odrobina lizusostwa przecież nie zaszkodzi.

Kupony, rabaty, zniżki

Nie tylko sklepy, ale również kina, baseny, teatry posiada zniżki dla posiadaczy różnego rodzaju kart członkowskich, klubowych czy studenckich.

Wyszukiwarki zniżek

W Internecie znajdziesz mnóstwo wyszukiwarki okazji i zniżek. Dzięki nim możemy szybko sprawdzić, jakie promocje dostępne są w sklepach w naszym mieście. Przykładowymi wyszukiwarkami zniżek jest np. Znizkuj.pl, Ebon.pl, Groupon.pl, Rabatowy24, Sweetdeal.pl itd.