Jak urządzić małą łazienkę

0
1056
Jak urządzić małą łazienkę

Jeśli jesteś posiadaczem mieszkania z niewielką łazienką, nie przejmuj się, istnieje bowiem mnóstwo trików, które pomogą Ci ją urządzić.
Małe wcale nie znaczy gorsze, wystarczy mieć pomysł i wiedzieć jak się za niego zabrać. Wystrój wnętrza jest bardzo istotny, ponieważ w mieszkaniu spędzamy połowę swojego życia. O wiele przyjemniej będzie się w nim mieszkało, jeżeli przyłożymy wagę do każdego detalu.
Aranżacja małej łazienki, zależy od naszych upodobań, które musimy wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności. Ważne jest też, kto będzie z niej korzystał. Osoby starsze mogą mieć problem, z korzystaniem z wanny, jeśli zdecydujesz się na taką opcję. Ustal jaki masz metraż do wykorzystania. Kiedy już będziesz wiedział czego oczekujesz od idealnej łazienki, możesz zabrać się za projekt.
Zacznijmy od koloru płytek, które powinny być jasne i zbliżone do barwy mebli. Wszystko musi ze sobą tworzyć spójną całość, dlatego warto postawić na neutralne odcienie jasnej szarości, bieli lub beżu. Zwrócimy także uwagę na dodatki, takie jak obramowanie lustra, uchwyty w szafkach, czy detale przy kabinie prysznicowej. Najprostszą opcją będzie srebrny kolor, uniwersalny i łatwo dostępny w przedmiotach do wyposażenia łazienki. Możemy też dodać odrobinę koloru, np. czerwony, czy modny w tym sezonie żółty, jeśli nie lubimy prostoty. Wówczas możemy postawić na żywy akcent np. w postaci chodniczka, ręczników oraz świec zapachowych, które swoją drogą są idealne do relaksu podczas kąpieli.
Jeżeli zdecydujesz się na na prysznic, zaoszczędzisz sporo miejsca w poziomie i sprawisz, że wnętrze będzie wyglądało na wyższe, niż jest w rzeczywistości. Jeśli jednak jesteś fanem wanny, postaraj umieścić się ją naprzeciwko wejścia do łazienki. Jeżeli nie masz na tyle miejsca, aby stała tam wanna, postaw w nim umywalkę. Bardzo ważnym elementem jest lustro, umieszczone nad nią będzie idealnie wypełniać wolną przestrzeń na ścianie. Ubikacja z kolei nie powinna rzucać się w oczy, od razu po wejściu do toalety, należy ją więc umiejscowić na bocznej ścianie. Świetnie wyglądają ubikacje podwieszane, w dodatku zajmują one dużo mniej miejsca. Taka sama zasada obowiązuje pralki, a więc ją także trzeba umiejscowić w mniej widocznym miejscu. Wybierz taką, która nie zajmie połowy wolnego miejsca. Możesz zdecydować się na pralkę ładowaną od góry, o mniejszych gabarytach, maksymalnie oszczędzająca przestrzeń. Kolejną istotną kwestią są ściany, które dobrze będą się prezentować wyłożone połyskującymi płytkami. Odbijają one światło i działają podobnie jak lustro, optycznie powiększając powierzchnię. Równie ważny jest sufit. Rewelacyjnym wyjściem może być podwieszany sufit, z ozdobnym elementem jak np. taśma LED umiejscowiona po jego bokach.
Jeśli chodzi o meble, warto wybierać takie, które są wielofunkcyjne, tzn. umywalka połączona z szafką i lustrem.
Nie jest istotny metraż jaki masz do wykorzystania, a kreatywność, która pozwoli Ci na wyremontowanie łazienki, na sposób o jakim marzysz. Kierując się powyższymi zasadami, gwarantuję, że będziesz zadowolony.

http://www.designsekcja.pl/