Jakie akcesoria komputerowe pomagają w pracy?

0
2275

Praca przy komputerze potrafi dać się we znaki, szczególnie w przypadku osób spędzającym przy nim co najmniej kilka godzin dziennie. Osoby pracujące w biurze, graficy, zawodowi gracze czy też projektanci borykają się z problemami ze wzrokiem, kręgosłupem, karkiem, nadgarstkami, mrowieniem, drętwieniem i zaburzeniami krążenia. Wszystko to niestety odbija się niekorzystnie nie tylko na ich samopoczuciu i zdrowiu, ale także na wydajności w pracy. Na efektywność pracy wpływa wiele czynników, dlatego też znaczenie ma również odpowiedni dobór urządzeń peryferyjnych. Na rynku dostępnych jest wiele akcesoriów zwiększających komfort pracy i efektywność wykonywanych zadań. Jakie zatem akcesoria komputerowe pomagają w pracy?

Akcesoria komputerowe, które uprzyjemnią pracę

Producenci akcesoriów komputerowych myślą nie tylko o graczach, ale także o potrzebach pracowników spędzających kilka godzin dziennie przed komputerem i z myszką w dłoni. Wychodząc im naprzeciw, postały najróżniejsze gadżety, dzięki którym praca staje się przyjemniejsza. Czasem wystarczy kilka drobnych zmian, aby zwiększyć komfort na stanowisku pracy. Z całą pewnością warto zainwestować w podkładkę żelową pod nadgarstek, która pozwoli uniknąć efektu pięty gracza. Godna uwagi jest także klawiatura ergonomiczna, która ogranicza niepotrzebne ruchy nadgarstków. Obudowa i klawisze takiej klawiatury są specjalnie wyprofilowane, dzięki czemu nie ma nawet potrzeby przemieszczania dłoni podczas pisania. Alternatywą jest klawiatura z delikatnym kątem nachylenia, wymuszająca utrzymanie poprawnej pozycji nadgarstków. Warto zatem kupić model z chociaż kilkoma stopniami nachylenia. W przypadku pracy na klawiaturze wysokoprofilowej, membranowej czy mechanicznej zaleca się z kolei zakup żelowej podkładki pod klawiaturę. Nie tylko zwiększy się wygoda, ale można także uniknąć odcisków.

W przypadku pracy przy komputerze w słuchawkach zaleca się zakup modeli wokółusznych, najlepiej o zamkniętej konstrukcji, dzięki czemu uszy będą się mniej męczyły i zyska się lepsze odizolowanie od reszty otoczenia. Inną opcją są słuchawki z redukcją szumów.