Kiedy zdecydować się na śruby wykonywane na indywidualne zamówienie?

0
634
Kiedy zdecydować się na śruby wykonywane na indywidualne zamówienie

W tym momencie osoby zainteresowane porządnymi śrubami na pewno nie mogą na nic narzekać. Wszak do wyboru są przeróżne elementy złączne. Czasami jednak trzeba postawić na pomoc fachowców, którzy realizują akcesoria (tego typu) na indywidualne zamówienie. Kiedy tak się dzieje?

Śruby z łbem lub gniazdem sześciokątnym są często wybierane

Na początek warto wyjaśnić, jaka jest standardowa oferta w sklepach właśnie z tym asortymentem. Ogólnie można swobodnie zdecydować się na rozmaite opcje. Do wyboru są na przykład śruby z łbem sześciokątnym. Do tej właśnie kategorii elementów złącznych swobodnie możemy zaliczyć nawet kilkanaście różnych opcji. My wymienimy najważniejsze z nich. To na pewno śruby sześciokątne z pełnym gwintem (albo niepełnym). Nic nie stoi na przeszkodzie, by kupić śruby drobnozwojne sześciokątne (z pełnym albo niepełnym gwintem). Tak samo, jak elementy złączne do połączeń sprężanych (HV) lub akcesoria do połączeń niesprężanych (SB). Opcji nie brakuje, a to przecież tylko kilka przykładów. Wszak oferta jest o wiele bardziej urozmaicona.

Bardzo popularne są także śruby z gniazdem sześciokątnym. Jakie tutaj mamy zaś elementy złączne do wyboru? Są to na pewno śruby imbusowe (DIN 912/ISO 4762/PN 82302). Statystyki pokazują, że takie właśnie produkty są często kupowane. Nie jest to coś, co mogłoby nas jednak zaskoczyć. Wszak śruby imbusowe są stosunkowo tanie, bardzo wytrzymałe, odporne na korozję, a na dodatek wszechstronne. Gdzie są zazwyczaj używane? Na przykład do różnego rodzaju mocowań. Śruby imbusowe stosuje się także do budowy maszyn technicznych oraz tak samo przemysłowych. Warto dodać, że te elementy złączne posiadają metryczny lub drobnozwojny rodzaj gwintu. Jaka jest klasa własności? Występują trzy różne opcje. To 8.8, 10.9 i 12.9. Co jeszcze jest do kupienia w obrębie tej właśnie kategorii? To także śruby z łbem stożkowym, śruby imbusowe z kołnierzem ząbkowanym typu RIPP – SN 88912, śruby pasowane, śruby imbusowe z obniżonym łbem, śruby z łbem kulistym podkładkowym itp.

Przeczytaj także: http://insidebook.pl/w-jakich-branzach-stosuje-sie-prety-gwintowane/

Czasami pomoc fachowców jest nieodzowna

Do wyboru są także inne modele. Chodzi nam o śruby, które nie pasują do powyższych kategorii, a także są bardzo potrzebne. Warto teraz wymienić takie śruby, jak kciukowe, fundamentowe, dociskowe, dwustronne, motylkowe, oczkowe itp.

Jeśli jednak masz pewność, że te elementy złączne i tak nie będą pasować (ani te powyższe), to warto zdecydować się na pomoc fachowców. Oni są zaś w stanie wykonać elementy złączne na indywidualne zamówienie. Musisz dokładnie przedstawić swoje oczekiwania. Wtedy na pewno będziesz zadowolony z efektów końcowych.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą STALMUT