Kogo wybrać do naprawy butów oraz ile kosztuje taka usługa?

0
1115
buty

Kupno nowych butów wiąże się oczywiście z radością, ponieważ w końcu możemy sobie pozwolić na jakąś przyjemność. Buty są bowiem wyrażeniem charakteru, stylu oraz wyróżnienia się z tłumu. Tym bardziej boli nas to, że nasze nowe buty z czasem stają się poniszczone. Zakup nowych butów co prawda nie jest wielkim problemem, ale za naprawę możemy wydać niewielką kwotę, a odzyskamy nasze buty na nowo. Dobry szewc jest w stanie pozbyć się codziennych problemów z obuwiem. Niezależnie od tego, czy przyniesiemy mu buty sportowe, wyjściowe czy zimowe będzie on potrafił je naprawić, podrasować czy dodać im nieco odświeżonego wyglądu. Dodatkowym atutem jest to, że nie musimy tak naprawdę wyrzucać zniszczonych butów. Dzięki temu chronimy środowisko, a to jest szczególnie cenione w obecnych czasach.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/naprawianie-obuwia-kogo-wybrac-i-ile-to-kosztuje/

Czy nie lepiej wydać więcej na lepsze buty?

Niektóre osoby mogą powiedzieć, że zamiast naprawy butów warto jest zdecydować się na kupno tych lepszych, które z pewnością nie będą się tak szybko niszczyły. Oczywiście jest w tym ziarnko prawdy, ponieważ takie buty posłużą nam przez wiele sezonów, a dopiero po długim użytkowaniu mogą one ulec zniszczeniu, ponieważ jest to normalna kolej rzeczy w wyniku codziennej eksploatacji. Każdy but nie ulegnie takiemu zniszczeniu, którego nie dałoby się naprawić. Oczywiście kupno ’’lepszych’’ butów jest na dłuższą metę tańsze, ponieważ posłużą nam one przez dłuższy czas. Oczywiście nie każdego na takie buty stać. Za dobre buty zapłacimy bowiem 5 razy więcej, niż za buty, które możemy kupić w zwykłej sieciówce. Jednak za dobre buty płacimy tylko raz, a drobne naprawy gorszych jakościowo butów będą kosztowały nasz znacznie mniej niż wymiana całej pary, która ledwo starczy na jeden sezon. Dobry fachowiec będzie wiedział jak zająć się Twoją parę butów, aby nie rozpadła się zaraz po przekroczeniu progu salonu szewskiego. Takie zakłady nie są bowiem wymarłe, a ich stacjonarne lokale możemy znaleźć zarówno w mniejszych jak i większych miastach. 

Ile zapłacimy za wizytę u szewca?

Cena za usługi szewskie nie jest jednoznaczna. Na to wpływ mają czynniki takie jak lokalizacja, warunki rynkowe, renoma zakładu, czy też typ wykonywanej usługi. Niemniej jednak przyjmuje się, że za typową naprawę buta zapłacimy od 25 do 45 zł. Za usługę, taką jak klejenie obuwia zapłacimy od 10 do 30 zł. Wyrównanie czubków butów będzie to koszt około 25 zł, a naprawa gumowej podeszwy wyniesie nas około 20 zł. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, ceny te nie będą wszędzie takie same. Są to jednak ceny orientacyjne, które możemy usłyszeć w zakładach szewskich.

Zobacz też: http://pelnakorzysci.pl/uslugi-kaletnicze-czym-wlasciwie-sa/