Kosmetyki do gabinetu – co je wyróżnia?

0
1594
Kosmetyki do gabinetu – co je wyróżnia?

Niejedna klientka salonu kosmetycznego zastanawia się dlaczego efekty zabiegu utrzymują się znacznie dłużej niż te uzyskane po domowej pielęgnacji. Odpowiedź w tym przypadku jest dość prosta. Mianowicie wiele zależy od stosowanych przez kosmetyczkę produktów. Do tego dochodzi jeszcze profesjonalny sprzęt i oczywiście umiejętności dopasowania metod działania do rodzaju problemu skórnego. Dziś jednak skupimy się głównie na kosmetykach do gabinetu.

Kosmetyki do gabinetu, a drogeryjne

Na początek należy zaznaczyć, że kosmetyki do gabinetu w znacznym stopniu różnią się od produktów z drogeryjnych półek. Wszystko przez to, że maja one znacznie bardziej skoncentrowane składy, a ich cena w sprzedaży detalicznej nie jest zbyt przystępna. Właśnie dlatego bardzo rzadko można na nie natrafić w osiedlowej drogerii, nawet tej sieciowej. Wiąże się to także z opakowaniami takich kosmetyków. Mianowicie często maja one postać ampułek, które wystarczają na wykonanie jednego zabiegu. Podsumowując kosmetyki do gabinetu różnią się od tych popularnych składem, ceną, a także zazwyczaj opakowaniem.

Kosmetyki do gabinetu w zgodzie z potrzebami

Nie ulega wątpliwości, że kosmetyki do gabinetu są tworzone z myślą o klientkach salonów piękności. Ich zadaniem jest niwelowanie, a także całkowite pozbywanie się problemów skórnych. Właśnie dlatego muszą zostać dobrze dobrane do potrzeb. Tym właśnie zajmuje się profesjonalna obsługa salonu kosmetycznego. To ona powinna zbadać cerę przez aplikacją jakiegokolwiek kosmetyki i wykonaniem zabiegu. Gdy zostanie już ustalone źródło problemu, można planować kolejne kroki. Wśród nich będzie właśnie zastosowanie kosmetyków do gabinetu, które dzięki swoim skoncentrowanym składom znacznie szybciej uporają się z powstałymi zmianami.

Kosmetyki do gabinetu – gdzie kupić?

Ustaliliśmy już, że kosmetyki do gabinetu zazwyczaj nie są dostępne w drogeriach stacjonarnych. Choć oczywiście mogą zdarzyć się wyjątki. Można ich za to z powodzeniem szukać w sklepach on-line. Przykładem niech będzie http://phyris.mensabeauty.pl/. W takich miejscach warto sprawdzać, czy są odpowiedniki kosmetyków do gabinetu przeznaczone dla osób indywidualnych. W ostatnim czasie bowiem coraz więcej firm zajmujących się produkcją środków dla salonów wypuszcza także specjalne linie dedykowane codziennej pielęgnacji. Tego rodzaju kosmetyki niczym nie ustępują tym profesjonalnym, więc i efekty ich działania będą bardzo zbliżone. Różnica pojawi się tylko wtedy, gdy produkt zostanie niewłaściwie dobrany do rodzaju skóry i jej problemów.