Nowoczesny kompresor śrubowy

0
671
Nowoczesny kompresor śrubowy

Kompresor śrubowy to urządzenie, jakie cieszy się sporym zainteresowaniem na rynku. Ma to związek z cichą pracą, niezawodnym działaniem i uniwersalnym zastosowaniem. Urządzenie tego typu bazuje na prostej budowie, gdzie najważniejszym elementem jest stopień śrubowy. Czym cechuje się sprężarka tego typu? Gdzie jest wykorzystywana? Jakie daje możliwości?

Kompresor śrubowy – zastosowanie

Kompresor śrubowy jest na szeroką skalę wykorzystywany w kolejnictwie i instalacjach przemysłowych. Na uznanie zasługują duże możliwości wiążące się z dostarczaniem sprężonego powietrza. To z kolei sprawia, że zarówno małe warsztaty, jak i duże zakłady produkcyjne nie wyobrażają sobie wykonywania zadań bez sprężarki.

Gdzie wykorzystuje się tego typu urządzenia?

Kompresor śrubowy z powodzeniem może zostać wykorzystany w:

  • przemyśle,
  • robotyce,
  • przetwórstwie,
  • transporcie,
  • obróbce,
  • tłocznictwie,
  • przemyśle drzewnym,
  • przemyśle chemicznym
  • przemyśle petrochemicznym,
  • warsztatach itp.

Czym odznacza się kompresor śrubowy?

Najprościej rzecz ujmując, kompresor śrubowy sprawdzi się wszędzie tam, gdzie duża siła powietrza wpływa na ułatwienie wykonywanej pracy. Sprężarka powinna cechować się odpowiednimi parametrami oraz wydajnością, co zależy także od potrzeb i profilu działalności danej firmy. Zaletą sprężarki jest fakt, że może usprawnić pracę firmy, co wiąże się ze skróceniem czasu wykonywania zamówień. Plusem jest przyspieszenie realizacji danych zleceń za pomocą specjalnej technologii, jaka w szybkim tempie obsługuje to, co w innych sytuacjach wykonywane byłoby znacznie dłużej. Przedsiębiorcy wskazują także oszczędność kosztów, dzięki wykorzystaniu alternatywnego źródła zasilania urządzeń i maszyn w zakładzie pracy. Kompresor śrubowy znacząco wpływa na uniknięcie awarii sprzętu i pracę w jednym tempie w zasadzie bez przerwy. Przepływ powietrza jest dostarczany w jednostajnej mocy bez wahań w całym układzie urządzeń.

Jak działa sprężarka śrubowa?

Jeśli chcemy usprawnić pracę w firmie i korzystać ze sprzętu na co dzień, warto dowiedzieć się, jak działa urządzenie i na jaki model postawić. Większość przedsiębiorstw stawia na kompresor śrubowy, który bazuje na dwóch obracających się śrubach. Zasada działania urządzenia opiera się głównie na drodze powietrznej, jakie przebiega w kilku etapach. Pierwszy krok to wtłoczenie powietrza do urządzenia. Następnie przechodzi ono przez filtr, który ma za zadanie oczyścić je ze szkodliwych substancji. Powietrze jest poddawane tłoczeniu, a w efekcie uzyskujemy więcej powietrza o mniejszej objętości. Ostatni etap to uwolnienie powietrza na zewnątrz za pomocą wysokiego ciśnienia.

Warto podkreślić, że efektywne działanie kompresora w danym miejscu wiąże się z odpowiednim dobraniem parametrów. Inne modele sprawdzą się w firmie budowlanej, jeszcze inne w warsztacie samochodowym, czy zakładzie przemysłowym. Sprężarka śrubowa dzieli się na modele bezolejowe i olejowe, która różnią się między sobą zasadą działania. Nowoczesne kompresory śrubowe cechują się niezawodnym działaniem i dobrą jakością.