Profesjonale środki czystości — czego używać do sprzątania mieszkania przy przeprowadzce?

0
763
Profesjonale środki czystości

Kiedy się przeprowadzasz, masz tylko jedno pragnienie — urządzić nowe przytulne gniazdko. Jednak najpierw musisz dokładnie posprzątać poprzednie mieszkanie, co zajmuje dużo czasu i energii. Na co musisz zwrócić szczególną uwagę? Jakich środków czystości użyć do posprzątania mieszkania? Postaw na profesjonalną markę EILFIX!

Sprzątanie przy przeprowadzce — jak posprzątać nowe mieszkanie?

Kiedy planujesz przeprowadzkę, jedną z pierwszych rzeczy, o których myślisz, jest to, jak posprzątać stare mieszkanie. Niektórzy ludzie wybierają firmy sprzątające, inni wolą dzwonić do przyjaciół i rodziny i prosić o pomoc. Końcowe sprzątanie starego mieszkania może zająć trochę czasu. Jeśli Twój dom nie jest wystarczająco czysty, będziesz musiał go gruntownie posprzątać.

Jak wyczyścić mieszkanie przy przeprowadzce?

Możesz zatrudnić profesjonalistów, którzy są gotowi pomóc. W przeciwnym razie warto zwrócić się do rodziny i użyć profesjonalnej chemii do sprzątania mieszkania samemu. Często firmy oferują zarówno usługi przeprowadzkowe, jak i sprzątające.

Jakie są zalety firmy sprzątającej?

 • Priorytety — po opróżnieniu starego domu nie martwisz się już o nic i możesz poświęcić się aranżacji nowego przytulnego gniazda.
 • Gwarancja — dzwoniąc do firmy, możesz uzgodnić gwarancję w momencie przekazania mieszkania, czyli dodatkowe sprzątanie bez żadnych kosztów w przypadku, gdy zarząd lub nowy najemca złoży reklamację.
 • Zawodowcy — te firmy codziennie sprzątają mieszkania. Specjaliści dokładnie wiedzą, na co zwrócić uwagę i jak usunąć każdą plamę.

Jeśli te argumenty Cię przekonują i masz odpowiedni budżet, poproś o oferty od kilku dostawców. Możesz samodzielnie wyszukać firmy lub skorzystać z różnych ogłoszeń. Zapytaj także wokół siebie — przyjaciele i rodzina często mają znajomości, które mogą polecić. Informacja zwrotna jest nieoceniona, jeśli chodzi o wybór firmy, której zostanie powierzona praca. Zarezerwuj termin końcowego sprzątania na czas i nie martw się więcej bałaganem.

Jak posprzątać mieszkanie jak profesjonalista?

W zależności od wielkości mieszkania, budżetu i dostępnego czasu możesz samodzielnie wykonać końcowe sprzątanie. W zależności od wolumenu warto jednak poprosić znajomych o pomoc, ponieważ dokładne posprzątanie mieszkania wymaga czasu.

Lista punktów do rozważenia, aby bez obaw oddać stare mieszkanie

 • Przeczytaj szczegółowo instrukcje użytkowania różnych środków czyszczących i chemii profesjonalnej. Niektóre produkty nadają się tylko do określonych powierzchni.
 • Jeśli powstały jakieś dziury w ścianach, wypełnij je tynkiem i pomaluj lub wezwij fachowca
 • Wyczyść wszystkie szafki, wewnątrz i na zewnątrz.
 • Umyj dywany specjalnym szamponem, który możesz kupić w 4z.com.pl.
 • Umyj szyby i parapety wewnętrzne i zewnętrzne.
 • W razie potrzeby wymień filtr okapu i dokładnie wyczyść cały sprzęt kuchenny — w 4z.com.pl znajdziesz profesjonalne środki do czyszczenia kuchni.
 • Użyj odkamieniacza do kranów i armatury w łazience.
 • Wyczyść podłogi, kafelki i fugi.

Nie należy samodzielnie wykonywać ryzykownych prac porządkowych np. czyszczenia powierzchni szklanych dostępnych tylko z zewnątrz. Do tego rodzaju prac zatrudnij wyspecjalizowany personel. Zapewnij sobie wystarczającą ilość środków czyszczących i szmatek. Przygotuj odkurzacz, mop i wiadro.

Co, jeśli coś pójdzie nie tak? Dlaczego warto zatrudnić profesjonalistów?

Głębokie rysy na płycie ceramicznej ze szkła? Ciemny ślad pozostawiony na ścianie korytarza podczas transportu mebla w dzień przeprowadzki? Nieszczęścia zdarzają się nie tylko Tobie, ale też i innym. Firmy sprzątające i transportowe mają zazwyczaj ubezpieczenie od tego rodzaju problemów, i obejmuje ono tego rodzaju szkody.