Sport to zdrowie

0
1068
Sport to zdrowie

Coraz częściej można zauważyć, że ludzie bardzo chętnie zmieniają tryb swojego życia i zażywają coraz więcej ruchu. Wszędzie można spotkać ludzi, którzy biegają, spacerują, jeżdżą na rowerze, albo po prostu ćwiczą. Odpowiednim miejscem do ćwiczeń, jest oczywiście siłownia. W tym miejscu ma się do dyspozycji ogromny wybór sprzętów, na których można zgubić wiele zbędnych kilogramów.
Do treningu trzeba się w odpowiedni sposób przygotować. Trzeba się najpierw dobrze rozciągnąć, wziąć ze sobą wodę i ręcznik a potem w pełni poświęcić się ćwiczeniom. Bardzo ważna jest także odpowiednia dieta w czasie, gdy próbuje się wysmuklić i odchudzić sylwetkę. Szczególnie trzeba zwracać uwagę na to, co jeść po treningu wieczorem.
Pod żadnym pozorem nie powinno się wrócić do domu po treningu i sięgnąć po hamburgera, czy po coś podobnego, równie ciężkostrawnego. Dieta sportowca powinna być bogata w białka i składniki odżywcze, ale wieczorem powinien on jeść jak najmniej, tyle tylko by zaspokoić głód. Ostatni posiłek powinno się zjeść na dwie godziny przed spaniem, dzięki temu kalorie nie będą się odkładać podczas snu. Na kolację po treningu powinno się zjeść coś bardzo lekko strawnego. Może to być sałatka, jajka gotowane, chude wędliny itp. Na pewno powinno się unikać o tej porze potraw smażonych na głębokim oleju, ciężkich i bardzo tłustych. Bo wtedy cały trening pójdzie na marne.
Zdrowa dieta, intensywny trening fizyczny, to sprawi, że w krótkim czasie uzyska się wspaniałą sylwetkę, z której będzie można być dumnym.

http://www.bycmama.pl/