Szkodliwe działanie cukru

0
1692

Chyba każdy z nas słyszał o zabójczych właściwościach cukru. BIAŁA ŚMIERĆ- to najczęstsze określenie na ten zdradliwy produkt. Mimo to, chęć sięgnięcia po pyszne słodkości wygrywa ze zdrowym rozsądkiem.
Niestety wiele osób lekceważy negatywny wpływ cukru na organizm człowieka. Dzieje się tak zazwyczaj dlatego, że skutki jego spożywania nie występują od razu. Degradujące zdrowie efekty widać dopiero po pewnym czasie. Jest to zdradliwe, ponieważ bezpośrednio po zjedzeniu produktów wysoko słodzonych czujemy się na pozór lepiej.
Co ciekawe, wiele ,,dietetycznych” artykułów spożywczych zawiera zaskakująco dużą ilość cukru lub też sztucznych słodzików. Bezkrytycznie wierzymy kolorowym etykietkom z napisem ,,FIT” i dajemy się łatwo nabrać tego typu reklamom.
Zbyt wysoka ilość przyjmowanego cukru prowadzi do zaburzenia pracy ludzkiego ciała. Może nawet skutkować zagrożeniem życia.
Zdecydowałam, że z tego powodu muszę zmienić swój jadłospis na zdrowszy. Było to dla mnie prawdziwe wyzwanie. Na szczęście okazało się, że istnieją naturalne zamienniki, którymi mogę zastąpić cukier!
Planuję opisać moje dwa ulubione produkty. Mam nadzieję, że to pomoże również Wam pozbyć się zbędnych węglowodanów ze swojego jadłospisu.
Serdecznie zapraszam do czytania kolejnych wpisów!

https://www.zdrowie.info.pl/