Urządzamy mieszkanie na wynajem

0
1144
Urządzamy mieszkanie na wynajem

Pierwsze wrażenie liczy się najbardziej. Ta zasada nie odnosi się jedynie do poznawania ludzi, ale także wyglądu mieszkań. Jeśli więc chcemy wynająć komuś swoje lokum, szukamy osób, które będą chciały w nim mieszkać i regularnie płacić kwotę jakiej oczekujemy, powinniśmy zainwestować w praktycznie, ale także pięknie urządzone wnętrze.

Określ, kogo szukasz
Pierwszym krokiem do wykańczania mieszkania pod wynajem jest określenie profilu potencjalnego klienta. Jeśli mieszkanie znajduje się w pobliżu kampusu uniwersyteckiego, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że zgłaszać się będą studenci. Kiedy okolica jest spokojna, zielona, a w pobliżu znajdują się szkoły i sklepy, w mieszkaniu prawdopodobnie mieszkać będzie rodzina z dzieckiem. Dlatego kolory ścian, wygląd mebli, ich ustawienie, jak i jakość domowego sprzętu powinny odpowiadać potencjalnym odbiorcom.

Jakich błędów nie wolno popełnić?
Projektant wnętrz z http://intellio.pl/ ma spore doświadczenie w urządzaniu mieszkania pod kątem konkretnego klienta. Zna potrzeby, którymi kieruje się biznesmen, student, jak i mama trójki dzieci, jednocześnie dobierze kolory, w których będą się dobrze czuli. Projektanci wskazują na to, że częstymi błędami popełnianymi przez właścicieli mieszkań pod wynajem jest ich przesadne meblowanie oraz dekorowanie zbędnymi bibelotami. Polecają skupienie się w szczególności na ergonomicznym zagospodarowaniu kuchni i łazienki, pozostawiając więcej swobody w pokojach na ewentualne meble przyszłych lokatorów. Projektanci biorą także pod uwagę dużą rotację lokatorów, dlatego ich projekt zakłada, że w łatwy sposób będzie można je odświeżyć czy przemeblować. Mieszkanie, które spodoba się potencjalnym najemcom zwiększa szansę na to, że będzie stale wynajmowane i będzie przynosiło zyski.

http://www.firmator.pl/