Wygodne granie

0
1870

Branża gier na komputery osobiste i konsole wciąż rośnie w niewiarygodnie szybkim tempie. Ponieważ coraz więcej osób wchodzi w świat gier, naturalne jest, że jest więcej osób szukających odpowiedniego fotela do gry. Po rozpoczęciu wyszukiwania szybko można się zorientować, że istnieją setki różnych wariantów foteli do gier, dodatkowo dostępne od kilkudziesięciu róznych firm. Taka ilość może być przytłaczająca, jeżeli zechcemy porównać je między sobą. Co więcej, może być nawet trudno wyłowić fotele gamingowe pośród wielu modeli przeznaczonych na przykład do pracy biurowej. Jakie więc cechy sprawiają, że dany fotel jest fotelem do gier i czym różni się od „zwykłych” foteli biurowych?

Definiowanie fotela do gier

Każdy fotel biurowy, w którym można wygodnie usiąść, będzie działał całkiem nieźle jako fotel do gier. W dzisiejszym świecie istnieje duża różnica pomiędzy fotelami, w których po prostu się gra, a fotelami gamingowymi. Fotele wyspecjalizowane do grania wytworzyły wyjątkową niszę i zwykle mają następujące cechy:

Siedzenie w stylu wyścigowym

Historia fotela do gier zaczęła się od gier wyścigowych, takich jak Need for Speed albo Burnout. Oryginalnym pomysłem było odtworzenie wrażenia, jakie panuje podczas jazdy samochodem sportowym. Właśnie dlatego prawie wszystkie krzesła do gier zaprojektowano tak, aby wyglądały jak fotel samochodowy, a więc mają bardzo wysokie oparcia i rozchylone boki. Boki siedzenia mają zazwyczaj dodatkową wyściółkę. Boki oparcia są zwykle lekko wygięte do wewnątrz. Większość modeli ma również rodzaj wycięć w oparciu, aby dodać fotelowi sportowy wygląd.

fotel gamingowy

Wielobarwny design z logo

Większość foteli do gier nie musi stać w profesjonalnym biurze. Pozostawia to wiele możliwości stworzenia unikalnego i przyciągającego wzrok designu tego mebla w takiej kombinacji kolorów, która pasuje do naszego gustu. Większość foteli gamingowych ma kolor główny i kolor dodatkowy, akcentujący. Fotele do gier są dostępne w szerokiej gamie kombinacji kolorystycznych. Wszystko od neutralnych kolorów, takich jak czerń i biel, po krzykliwe kolory, takie jak pomarańczowy i różowy.

Wiele popularnych foteli do grania ma również logo na zagłówku. Pomaga to dodać meblowi elegancki wygląd. Normalny fotel biurowy nie ma wyraźnego oznakowania, ponieważ większość z nich jest wykorzystywana w środowisku biznesowym lub szkolnym. Fotel do gier ma wyglądać fajnie, a nie neutralnie, więc graficzne ozdoby są tutaj na porządku dziennym i nie powinny nikogo dziwić. Fotel z taką ozdobą wygląda tez bardziej futurystycznie. Rzecz jasna istnieją modele, w których takiego logo nie ma – co kto lubi.