Zegar na ścianę – 4 ciekawe pomysły na wykorzystanie ich w aranżacji

0
806
Zegar na ścianę

Dekorowanie pomieszczenia to jedna z najprzyjemniejszych części urządzania się po remoncie lub w nowym miejscu. Na wykończenie składa się wiele zróżnicowanych elementów, z których każdy odgrywa inną rolę, lecz finalnie tworzą spójną całość, która decyduje o charakterze danego wnętrza. Wśród różnego rodzaju ozdób na szczególną uwagę zasługuje klasyczny zegar na ścianę w rozmaitych, nowoczesnych interpretacjach. Oto 4 pomysły jak wykorzystać go w swoim mieszkaniu!

1.  Stylowy zegar ścienny nowoczesny

Nieprzerwanie od wielu lat ogromną popularnością w zakresie aranżacji wnętrz cieszą się style takie jak nowoczesny, skandynawski, czy też minimalistyczne. Pomimo różnic i niuansów między sobą mają pewne cechy wspólne w postaci upodobania do prostych form, oryginalnych, współczesnych rozwiązań i jednolitych barw, utrzymanych z reguły w jasnych odcieniach. Dodatek taki jak zegar na ścianę w pomieszczeniu utrzymanym w jednych z tych stylów aranżacyjnych oprócz oczywistej funkcji praktycznej potrafią być fantastyczną dekoracją. Zegar ścienny nowoczesny może mieć różne odsłony, od wyrazistego, przykuwającego wzrok z uwagi na oryginalny kształt, nietypowy design, czy też dosyć często spotykany duży rozmiar, jak również z powodzeniem może wtapiać się w tło, stanowiąc swego rodzaju bazę dla innego rodzaju dekoracji. Która wersja sprawdzi się lepiej? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko uzależnione jest od danego pomieszczenia, preferencji domowników, a także indywidualnej koncepcji wizualnej.

2.  Zegar ścienny drewniany w stylu retro

Alternatywą dla pozornie nieco chłodnego stylu nowoczesnego, w którym nacisk położony jest na współczesne rozwiązania estetyczne to styl retro. Nawiązania do minionych dekad widoczne są zarówno w kolorystyce, meblach, doborze tekstyliów, jak i przede wszystkich dodatkach. To one mają kluczowe znaczenie w procesie tworzenia unikalnego klimatu rodem z minionych lat. W jaki sposób wykorzystać potencjał, drzemiący w zegarze na ścianę? Możliwości jest co niemiara! Ogromną popularnością ze względu na fenomenalny efekt cieszą się czasomierze o mechanizmie i wyglądzie stylizowanym na stary, z dużymi rzymskimi cyframi, czy też przypominające zegary na peronach. Innym rozwiązaniem jest zegar ścienny drewniany, na przykład z wahadłem, który jak nic innego potrafi przenosić w czasie… Tego typu dodatek świetnie sprawdzi się nie tylko w pomieszczeniach retro, ale także rustykalnych.

3.  Efektowny zegar na ścianę 3D

Wydawałoby się, że wyjątkowo klasyczny dodatek do mieszkania, jakim jest zegar na ścianę stanowi sam w sobie zaprzeczenie wszelkiej ekstrawagancji w aranżacji. Nic bardziej mylnego! Miłośnicy nietuzinkowych rozwiązań i designerskich pomysłów mają bowiem prawdziwe pole do popisu. Współczesne wzornictwo oferuje bowiem o wiele więcej niż zwykłe tarcze ze wskazówkami. Najlepszym przykładem jest chociażby jedyny w swoim rodzaju zegar na ścianę 3D, który w jednej chwili odmieni oblicze całego wnętrza. No dobrze, ale na czym polega jego niezwykłość, chciałoby się zapytać, prawda? Jak sama nazwa wskazuje, zegar ścienny w wersji 3D polega na zamontowaniu na ścianie w odpowiednich miejscach poszczególnych cyfr lub symboli, będących ich odpowiednikami, a następnie dopasowanie i zainstalowanie w ten sam sposób mechanizmu ze wskazówkami. W takim układzie to ściana przejmuje rolę tarczy, a efekt jest naprawdę oszałamiający, zwłaszcza w przypadku naprawdę dużych formatów!

4.  Zegary ścienne do pomieszczeń

Ciekawym zastosowaniem zegarów na ścianę jest użycie ich jako dekoracji w pomieszczeniach, które niekoniecznie kojarzą nam się w pierwszej kolejności z miejscem na tego typu funkcjonalną ozdobę. Najlepszy przykład? Chociażby łazienka! Dobrze dopasowany do pozostałych elementów dekoracji zegar ścienny potrafi być nietuzinkową formą wykończenia, która oprócz walorów estetycznych pozwala również kontrolować czas spędzony na błogim relaksie w kąpieli, czy też być na bieżąco z ilością pozostałego czasu przed wyjściem z domu podczas porannych czynności pielęgnacyjnych, czy też robieniu makijażu. Innym pomysłem na ciekawe zastosowanie zegara na ścianę jest połączenie go z innymi elementami dekoracji jak choćby półkami, obrazami, fotografiami w ramach, czy też kwiatami i stworzenie spójnej kompozycji, tworzącej razem główny punkt ozdobny na ścianie. Możliwości jest jednak o wiele więcej, a jedyne co nas ogranicza to wyobraźnia!