Bielsk Podlaski – co warto zobaczyć w tym mieście?

0
1147

Podlasie to wspaniały region dla tych turystów, którzy chcą cieszyć się pięknem przyrody i ciekawymi zabytkami. Nie brak tu miejsc, którym w trakcie wycieczki warto poświecić nieco więcej uwagi, nie brak też atrakcji, które są w stanie zadowolić nawet tych najbardziej wymagających gości. Podlasie to głównie lasy i tereny wiejskie, nie brak tu jednak i ciekawych ośrodków miejskich. Jednym z tych najciekawszych jest Bielsk Podlaski – dawny ośrodek handlowy, na terenie którego coraz ważniejszą rolę odgrywa turystyka. Jakie atrakcje turystyczne czekają tu na gości?
Bielsk Podlaski to atrakcyjne miejsce dla tych, którzy w czasie wycieczki po wschodniej Polsce chcą poszerzyć swą wiedzę na temat kultury białoruskiej. Miasto to przyciąga również ciekawą architekturą oraz placówkami muzealnymi, do których z pewnością warto zajrzeć.
Malowniczy ratusz oraz dzielnica zamieszkiwana przez Białorusinów to najważniejsze atrakcje, z jakimi można się zetknąć podczas spaceru po tym mieście. Miłośników architektury sakralnej i sztuki cerkiewnej może oczarować miejscowa cerkiew Narodzenia NMP. W jej wnętrzu czeka XVI-wieczna ikona, która cieszy się opinią cudownej. Kolejnym zabytkiem sztuki sakralnej na terenie tego miasta jest cerkiew Zmartwychwstania Pańskiego, w której można zobaczyć ciekawy ikonostas z XIX wieku. Kościół parafialny z XVIII wieku to kolejny obiekt, który warto odwiedzić podczas zwiedzania tego miasta. W jego wnętrzu można zobaczyć wiele ciekawych dzieł sztuki, przy czym spora część kościelnego wyposażenia pochodzi z XVII stulecia.

http://www.restandsleep.pl/