Chip tuning – jakie korzyści niesie to rozwiązanie?

0
1024
Chip tuning

Tuning samochodu nie musi kojarzyć nam się wyłącznie negatywnie. Okazuje się bowiem, że istnieją sprawdzone metody, które pozwalają nam poprawić parametry silnika, by zwiększyć komfort i bezpieczeństwo jazdy. Takim rozwiązaniem jest chociażby chip tuning.

Chip tuning – co to takiego?

Pod tym terminem kryje się elektroniczne zwiększenie mocy silnika samochodu. Rozwiązanie to wykorzystuje bowiem rezerwy, jakie producent pozostawił w naszym pojeździe. Największe są one w modelach wyposażonych w turbosprężarki. Nie oznacza to jednak, że chip tuning nie obejmuje silników wolnossących pozbawionych turbin. W nich także możemy uzyskać większą moc. Chociaż nie będzie to tak duży przyrost jak w pierwszym przypadku, to z pewnością będzie on także odczuwalny. Chip tuning ma na celu podniesienie mocy i momentu obrotowego przy jednoczesnym obniżeniu poziomu spalania. Chip tuning wykonują doświadczeni mechanicy, którzy posiadają odpowiednią wiedzę i umiejętności. Modyfikacje te wprowadza się indywidualnie dla każdego pojazdu. Wdrożenie zmian jest poprzedzone wstępną diagnostyką. Kluczowy jest tutaj stan silnika. Jednostki uszkodzone i znacznie osłabione w stosunku do fabrycznych parametrów nie nadają się do chip tuningu.

Chip tuning – gdzie szukać sprawdzonych ofert?

Skorzystanie z oferty chip tuningu pozwala nam zwiększyć moc silnika nawet o 25%. Wszystko zależy od jego rodzaju i stanu technicznego. Profesjonalny chip tuning polega na całkowitej zmianie oprogramowania sterującego silnikiem oraz wykonaniu testów na hamowni. Dzięki temu mechanik jest w stanie określić, czy wszystko jest w porządku, a zmiana przyniosła oczekiwane rezultaty. Takie usługi oferują także serwisy współpracujący z konkretnymi producentami. Jeden z nich jest dostępny tutaj https://bmw-slusarczyk.pl/oferta/wiecej-adrenaliny-modyfikacje-elektroniki. BMW w ramach chip tuningu oferuje specjalne pakiety, które można optymalnie dopasować do silnika i sprzętu. Chip tuning wykonany u specjalisty wykorzystuje potencjał danego pojazdu w bezpiecznym dla niego zakresie. Dzięki temu pojazd po takim zabiegu lepiej się prowadzi, ma większą moc i spala mniej paliwa.