Jak wybrać drzwi zewnętrzne do domu i mieszkania?

0
1044

Wybór odpowiednich drzwi zewnętrznych do domu lub mieszkania to bardzo ważna kwestia. Powinny one prezentować się atrakcyjnie i pasować do aranżacji. Jest to swojego rodzaju wizytówka mieszkania. Ponadto, bardzo ważne jest to, aby drzwi zewnętrzne charakteryzowały się dobrą izolacją termiczną i akustyczną, a także zapewniały bezpieczeństwo domownikom i chroniły przed kradzieżą i czynnikami zewnętrznymi. Warto wiedzieć czym się kierować przy wyborze drzwi, aby spełniły swoje zadanie przez lata.

Wybór drzwi zewnętrznych

Podczas wyboru drzwi zewnętrznych warto zwrócić uwagę na kilka niezwykle istotnych czynników. Znaczenie ma przede wszystkim cena. Jednak nie jest to najważniejszy wyznacznik. Wiele sklepów stacjonarnych i internetowych posiada duży wybór różnych produktów. Dostępne drzwi zewnętrzne są wykonane z różnych materiałów. Najpopularniejsze w ostatnim czasie stały się drzwi stalowe, są one niezwykle trwałe, wytrzymałe i atrakcyjne wizualnie. Tańsze modele mają wykończenie z okleiny drewnopodobnej, a droższe z drewna lub sklejki. Warto jednak zaznaczyć, że często mają one wysoki współczynnik przenikania ciepła.

Wykonanie z innych materiałów

Drzwi zewnętrzne wykonane z innych materiałów jak np. PCW. Są one stosunkowo tanie i charakteryzują się dobrymi parametrami cieplnymi. Z łatwością można je dopasować do okien i innych elementów wystroju.

Wiele osób stawia także na drzwi zewnętrzne drewniane. Są to droższe produkty, jednak wyglądają naprawdę atrakcyjnie, mają dobre parametry cieplne i są bardzo wytrzymałe. Z pewnością świetnie się sprawdzą przez długi czas.

Najdroższą propozycją są drzwi aluminiowe. Zwykle można je znaleźć w obiektach użyteczności publicznej, jednak w zwykłych domach także można je wykorzystać. Mają one bardzo dobre parametry cieplne i są dostępne w różnych rozmiarach.

Jakie wymagania powinny spełniać drzwi zewnętrzne

Odpowiednio dobrane drzwi zewnętrzne powinny spełniać szereg wymagań takich jak:

  • trwałe wykonanie,
  • szczelność,
  • ciche zamykanie się,
  • izolacja termiczna,
  • wodoszczelność.

Funkcjonalność gwarancją zadowolenia

Najnowsze modele, tłumią także hałas, wyciszają pomieszczenia i są wyposażone w szereg skutecznych zabezpieczeń antywłamaniowych. Bardzo często drzwi posiadają kilka zamków, dzięki czemu nawet siłą nikt niepowołany nie dostanie się do wnętrza. Warto zapoznać się z dostępnymi możliwościami i wybrać drzwi zewnętrzne, które świetnie się będą prezentowały i dobrze spełnią swoje zadanie.