Cudowna wycieczka do Chile

0
3453

Chile to przepiękny kraj, który jest miksem różnorodnych krajobrazów. Chile rozciąga się tak naprawdę w 4 strefach klimatycznych, dlatego też może zaoferować turystom przepiękne i bardzo różnorodne scenerie. Spotkamy tutaj pustynie, rajskie plaże, wieczne zielone lasy oraz góry, które zrobią wrażenie nawet na największych miłośnikach wspinaczki górskiej.

Co koniecznie trzeba zobaczyć?

Przeglądając wycieczki do Chile warto rozglądać się za ofertami w których będzie można zwiedzić Atacamę – największą jałową pustynię na świecie. Na szczególną uwagę zasługuje także kraina gorących źródeł – Los Lagos oraz Santiago de Chile, które tak naprawdę powinno być punktem startowym każdej wycieczki do Chile. Taką ofertę podróży można znaleźć w biurze https://logostour.pl/kraje/chile.

Park Narodowy Rapa Nui i Torres del Paine

Chile słynie na całym świecie przede wszystkim dzięki Wyspie Wielkanocnej na której można spotkać kamienne posągi moai, które wykute zostały z tufie wulkanicznym. Do dnia dzisiejszego zachowało się 887 kamiennych posągów. Torres del Paine to przepiękny rezerwat w południowych Andach. Główną wizytówką tego miejsca są 3 wieże skalne, które znajdują się od 2260 do 2500 m.n.p.m. Na terenie całego parku można znaleźć wiele przepięknych jezior i lodowców. Miłośnicy zwierząt będą mogli sfotografować kolorowe flamingi, kondory i sławne strusie nandu.

Coś na ząb

Chile jest doskonałym krajem nie tylko dla miłośników zwiedzania, ale również dla miłośników kuchni. W pierwszej kolejności warto spróbować zupę Cazuela, która przypomina polski rosół. Jeżeli chodzi o kuchnię tradycyjną to warto skosztować Empanadas – pieróg z mięsem, jajkiem, oliwkami i cebulą. Bardzo wielu turystów ceni sobie również Humitas – specjalną masę zgniecionej kukurydzy o konsystencji zwykłego budyniu oraz Pastel de choclo – potrawę na bazie kukurydzy. W wolnej chwili można skosztować także Curanto, w którym można znaleźć owoce morza, mięso wołowe, kurczaka, kiełbaski, ziemniaki i placki mączne. Kuchnia w Chile jest naprawdę bardzo różnorodna, dzięki czemu każdy bez żadnego większego problemu odnajdzie coś dla siebie.