Piękne rzęsy. Cztery kroki w codziennej pielęgnacji

0
5401

Mamy ogromny wpływ na to, jak wyglądają nasze rzęsy – w trakcie demakijażu, kiedy je malujemy, podczas pielęgnacji. Co zrobić, żeby mieć naturalnie piękne rzęsy? Wystarczą cztery proste kroki i odpowiednie kosmetyki.

Budową oraz potrzebami nasze rzęsy bardzo przypominają włosy. Jeśli chcemy je wzmocnić, musimy działać na cebulki, i to im dostarczać składniki odżywcze. Jednocześnie nie możemy zapominać o tym, żeby zapewnić włoskom ochronę.

Największym błędem, jaki można popełnić, jest pomijanie codziennej pielęgnacji rzęs. Nawet najlepsza maskara z witaminami nie wystarczy. Musimy działać kompleksowo, czyli każdego dnia realizować cztery kroki do pięknych rzęs.

CZTERY KROKI W PIELĘGNACJI RZĘS

1. Dieta bogata w cynk i krzem

Rzęsy potrzebują do wzrostu odpowiednich witamin i minerałów. Najważniejszy jest krzem, który bierze udział w syntezie kolagenu, odpowiada za odżywienie cebulek włosów i wspomaga prawidłowy wzrost rzęs. Warto dostarczać go w parze z cynkiem, który wspiera produkcję keratyny (podstawowego składnika włosów) i wzmacnia rzęsy. Gdzie znajdziemy te składniki? Żeby je dostarczyć, warto wprowadzić do jadłospisu m.in. pokrzywę, owoce ze skórką, szczypiorek, wodę źródlaną, ryby, nasiona dyni, otręby pszenne, jajka oraz czosnek.

2. Codzienne odżywianie rzęs

Odżywianie od środka nie wystarczy, dlaczego kolejny krok na drodze do piękna to stosowanie odżywek do rzęs. Dobrze, jeśli wybrany przez nas kosmetyk, zawiera witaminy, panthenol lub alantoinę, olejki, ekstrakty roślinne. Odżywki stymulujące wzrost rzęs to profesjonalne wsparcie w codziennej pielęgnacji – są łatwe w użyciu i działają kompleksowo. Po kilku tygodniach specjalistycznej kuracji rzęsy stają się dłuższe, gęstsze i mocniejsze.

3. Maskara pielęgnująca

Tak naprawdę rzęsy możemy wzmacniać w każdej minucie nawet najbardziej aktywnego dnia. Wystarczy wybrać taką maskarę, która oprócz standardowego działania (optyczne wydłużenie i zagęszczenie, przyciemnienie) również pielęgnuje. Takich produktów jest na rynku coraz więcej. Połączenie maskary z odżywką to sposób na zdrowe i piękne rzęsy.

4. Odpowiedni demakijaż

Kiedy najczęściej niszczą się rzęsy? Niestety w trakcie demakijażu, a wpływ na to mają dwie kwestie. Po pierwsze nie do końca wiemy, jak prawidłowo usuwać makijaż. Najczęściej szorujemy powieki wacikiem, podczas gdy liczy się delikatność. Bawełnianym płatkiem kosmetycznym powinno się ostrożnie przecierać powieki w jednym kierunku, wcześniej przytrzymując go chwilę przy oku, aby rozpuścić kosmetyki. Po drugie używamy niewłaściwych produktów. Rzęsom szkodzą niesprawdzone płyny do demakijażu. Dobrym zamiennikiem są naturalne olejki.