Zdrowa dieta

0
3481

Aby być bardzo zdrowym człowiekiem, musisz konsekwentnie się zasnąć. Oznacza to 7-9 godzin dziennie dla dorosłych, 8-10 godzin dla nastolatków i 9-11 godzin dla dzieci. To pozwala nie obudzić i ostrzec, więc nie musisz pić napojów energetycznych zawierających kofeinę i cukier. Sen jest również, gdy większość ciała i umysłu gojenie się i detoksykacja ma miejsce. Jeśli jesteś dzieckiem i masz wczesną szkołę, idź spać wcześnie w nocy szkolne.

Ale nie przesadzaj. Śpiący za dużo może być tak źle, że nie spał wystarczająco. Jeśli spóźnisz się na noc, możesz spać jeszcze dłużej, aby to nadrobić. Ale ogólnie, staraj się trzymać się w odpowiednim zakresie dla swojego wieku.

Jedz odpowiednią, zdrową zbilansowaną dietę zawierającą wszystkie składniki pokarmowe, które organizm potrzebuje. Właściwa dieta zawiera odpowiednią równowagę węglowodanów, białka, owoców i warzyw oraz tłuszczu. W przypadku węglowodanów spróbuj zjeść całe ziarna. Niewielkie mięso, ryba, jaja i orzechy to jedne z najlepszych źródeł białka. Spróbuj co najmniej 5-9 porcji owoców i warzyw dziennie. Potrzebna jest pewna ilość tłuszczu, aby utrzymać ciało w prawidłowy sposób; olej z ryb, oliwa z oliwek i olej kokosowy to niektóre szczególnie korzystne tłuszcze.

uMALGOSI