Czy istnieją sprawdzone metody na ograniczenie spożywania słodyczy?

0
1293
czy jedzenie słodyczy jest zdrowe?

Dla wielu osób słodycze są największą przeszkodą na drodze do zdrowej diety lub lepszej sylwetki. Niektórzy uważają nawet, że cukier jest uzależniający. Dlaczego tak się dzieje? W niektórych przypadkach jedzenie słodyczy jest uwarunkowane genetycznie, w innych spożywamy słodycze, gdy jest nam po prostu źle. Chcemy poczuć się lepiej i uciekamy w jedzenie. Czy można temu jakoś zaradzić?

Strategia to podstawa

Przed porzuceniem słodyczy, powinniśmy najpierw opracować plan. Nasza strategia powinna być odpowiednio dopasowana do problemu, który się u nas pojawił. Spróbujmy odnaleźć przyczynę takiego stanu, od niej wiele zależy. Czasami zaczynamy więcej jeść, ponieważ po prostu się nudzimy, a czasami zajadamy smutki. Istnieje jeszcze taka możliwość, że sięgamy po słodycze po prostu z przyzwyczajenia. Jeżeli któryś z tych powodów jest nam znany, to droga do celu staje się prostsza.

Jak jeść mniej słodyczy?

Jeżeli powodem spożywania dużej ilości słodyczy jest nasz smutek wewnętrzny, powinniśmy popracować nad poprawieniem sobie nastroju. Jak to zrobić? Czasami wystarczające jest posłuchanie swojej ulubionej muzyki, porozmawianie z przyjaciółką, zrobienie sobie relaksującej kąpieli lub obejrzenie zdjęć z wakacji. Warto też wiedzieć, że zmiana nastroju nie przyjdzie od razu. Należy dać sobie czas. Jeżeli to nie pomaga dopiero wtedy możemy sięgnąć po swojego ulubionego batonika.

Sprawdzoną metodą na ograniczenie spożywania słodyczy jest aktywność fizyczna. Oczywiście taka, która będzie dopasowana do naszych możliwości. Nie chodzi tu o zabójczy trening, po którym prawie dostaliśmy zawału serca. Podczas ćwiczeń mamy zajęte myśli, nie skupiamy się nad tym co byśmy zjedli. Poza tym uświadamiamy sobie, że nie warto zaprzepaścić wysiłek, kosztem pustych kalorii.

Pamiętajmy również o tym, że nie warto się przejmować swoimi porażkami. W końcu są one po to, żeby zmotywować nas do działania. Najgorsze, co możesz zrobić, to poddać się tylko dlatego, że mamy po prostu gorszy dzień. Czasami zbaczamy z drogi, która prowadzi nas do wymarzonego celu, ale ważne jest to, że zawsze możemy na nią wrócić. Wszystko zależy od nas.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/jak-jesc-mniej-slodyczy/