KTO W TYM ROKU WYBIERA SIĘ NA OBÓZ NA MAZURACH?

0
1341
OBÓZ NA MAZURACH

Zbliżające się lato motywuje do działania zarówno rodziców i dzieciaki do szukania ciekawych opcji na spędzenie wakacji, ale także zmotywowało już organizatorów wycieczek, kolonii i obozów do przedstawienia ciekawych i konkurencyjnych ofert wypoczynku. Bardzo popularnym kierunkiem wśród dostępnych ofert jest obóz na Mazuarch.

Magiczne miejsce…

Tego typu oferta króluje na rynku od wielu lat. Mazury to magiczne miejsce na wypoczynek, wie to każdy, kto tam był i zwiedzał lub żeglował.  Podczas takich wakacji dzieciaki mają możliwość obcowania z przyrodą. Każdy człowiek wrażliwy na piękno natury z pewnością będzie zachwycony malowniczymi widokami, które w swojej ofercie ma województwo warmińsko – mazurskie.

Wakacje w każdym stylu

Czyste powietrze jest wielkim atutem dla dzieci i młodzieży z miast. Jest to świetna opcja dla pasjonatów żeglarstwa, kajakarstwa i innych sportów wodnych. Biura podróży wychodzą naprzeciw oczekiwaniom zarówno rodziców jak i dzieci, dlatego właśnie powstały przeróżne wyjazdy – obóz na Mazurach może być sportowy, żeglarski, taneczny, plastyczny, ale też konny czy windsurfingowy. Tematyk jest naprawdę wiele i nawet nie sposób ich wymienić. Wśród ofert pod hasłem “obóz na Mazurach” możemy  spotkać wypoczynki takie jak, obozy kajakarskie, obozy motywacyjne, obozy pływackie, obozy dla maluszków lub mniej aktywne takie jak na przykład obozy chillout, relax czy wypoczynkowe. Są też kolonie ze zwiedzaniem, warsztaty gitarowe, obozy z kursem na ratownika WOPR, a nawet musicalowe. Ofert jest naprawdę mnóstwo, tak jak mnóstwo jest mazurskich, malutkich miejscowości nad pięknymi jeziorami, większymi czy mniejszymi. Gdy szukamy obozu na Mazurach, królują na mapie takie miejscowości, jak Hartowiec, Węgorzewo, Ryn…

Woda, jeziora i ryby!

Obóz na Mazurach ma jednak główne nurty i atrakcje – w centrum uwagi zawsze jest tu woda, czyli jezioro i sporty wodne. Najczęściej wybierane przez rodziców obozy na Mazurach to głównie wyjazdy sportowe lub rekreacyjne, ze względu na mnóstwo jezior i plaż dookoła. Dzieciaki mają możliwość rozwijania swoich pasji do sportów wodnych, jest mnóstwo kajaków, rowerków wodnych, desek SUP, winsufingów czy zwykłych rowerów turystycznych do zwiedzania okolicy. Organizowane są też oboz wędkarskie.

Zamki, parki i bunkry

Na Mazuarch jest wiele miejsc ciekawych do odwiedzenia, może nie są wszystkie one spektakularne jak zamek w Malborku, ale jest ich sporo i są rozsiane po całej okolicy, także wszędzie coś ciekawego da się znaleźć – a to kwatera hitlerowska pod Kętrzynem, a to liczne mini zoo, a to znów tematyczne zagrody jak wioska indiańska czy osada ekologiczna. Jest też trochę zamków, wyciągów do nart wodnych, punktów widokowych i miasteczek z turystycznymi atrakcjami. Są porty żeglarskie, a w lepszych hotelach – baseny. Często można napotkać parki linowe. Podczas, gdy trwa obóz na Mazurach, dzieciaki i młodzież nie tylko uczestniczą w zajęciach tematycznych, ale również mają wycieczki fakultatywne, zajęcia relaksujące, a także czas dla siebie i znajomych. Z doświadczenia wiadomo, że obozowicze są bardzo zadowoleni z takich wakacji.  Mnóstwo ruchu, wspaniała atmosfera, rówieśnicy, a także możliwość realizowania swoich pasji – to wszystko składa się na idealne wakacje.

Wychowawcy z sercem i pasją

Kadra wybierana na obóz na Mazurach, to zawsze najlepsi trenerzy mający ogromny autorytet wśród dzieci i młodzieży. To ludzie podchodzący z dużą pasja do swojej pracy jak i do dzieci. Na obozach tego typu spełniają się w stu procentach. Zazwyczaj są nimi ratownicy, instruktorzy żeglarstwa lub kajakarstwa. Dzieciaki są bardzo zadowolone z tego, że mogą czerpać wiedzę od doświadczonych opiekunów. Organizatorzy obozu na Mazurach bardzo starannie dobierają kadrę, tak aby każdy z uczestników był bezpieczny i czuł się doskonale. Ze względu na częste wypady na plażę bardzo ważna jest obecność ratownika – zawsze kolonie mają swojego ratownika podczas kąpieli. Jedną z pierwszych rzeczy sprawdzanych przez biura podróży jest właśnie obecność wykwalifikowanego ratownika i uprawnionej kadry. Na szczęście coraz rzadziej w Poslce zdarzają się nieprawidłowości w organizowaniu kolonii, dlatego rodzice mogą być spokojni. Dzieciaki uwielbiają zajęcia prowadzone przez profesjonalną kadrę obozu – wychowawców, instruktorów, wspólnie przeżywają zabawy, wycieczki i wodne szaleństwo. Organizatorzy dbają obezpieczeństwo całego obozu i dobrą organizację zabaw i warszatów.

Ekologiczne okolice dla Twojego dziecka

Podczas obozu na Mazurach nie ma miejsca na nudę. Programy zajęć są tak zróżnicowane i ciekawe, że dzieciaki nie pamiętają o telefonach czy grach. Kierownicy obozów stawiają na bezpieczeństwo, ruch i dobrą zabawę. Każdemu zapewne spodobają się tu malownicze krajobrazy, nie skażone jeziora i czyste powietrze.

Obóz na Mazurach jest bardzo dobrym pomysłem jeśli chcesz aby twoje dziecko spędziło aktywne wakacje, wśród grona znajomych oraz w jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Tu naprawdę dobrze można zaprzyjaźnić się z przyrodą i naturą, czemu służą głównie obozy survivalowe, przyrodnicze, ekologiczne i żeglarsko-wędrowne.

Obóz na Mazurach to ten typ wakacji, które bardzo szybo się sprzedają. Jeśli chcą Państwo , aby  dziecko przeżyło niezapomniane wakacje, to trzeba zdecydowanie wcześniej pomyśleć o rezerwacji miejsca. Zwykle już w okolicy Wielkanocy sprzedaż idzie pełną parą, także warto wytropić kiedy organizatorzy oddają do sprzedaży nowe oferty – a zwykle już zimą są one gotowe.