Usuwanie blizn – co warto wiedzieć na temat tego zabiegu?

0
1429
Usuwanie blizn – co warto wiedzieć na temat tego zabiegu

Rozstępy to problem, z którym mierzy się wiele kobiet. Niezależnie od tego, czy pojawiają się w okresie dojrzewania, czy podczas ciąży, to można z nimi skutecznie walczyć. W jaki sposób salony kosmetyczne przeprowadzają usuwanie blizn?

Jak wygląda laserowe usuwanie blizn?

Zabieg ten sprawdzi się w przypadku różnych typów blizn. Polecany jest on zarówno w przypadku defektów skórnych potrądzikowych, jak i pooperacyjnych czy pourazowych. Usuwanie blizn jest zabiegiem bezinwazyjnym, dlatego jest on bezpieczny i niezbyt bolesny. Jego sekret tkwi w pobudzeniu naturalnych procesów regeneracji skóry. Usuwanie blizn to zabieg niezwykle precyzyjny. Pracownica salonu kieruje wiązkę światła lasera na bliznę, doprowadzając do wypalenia uszkodzonej tkanki. Laser działa głęboko wewnątrz skóry, co pobudza zdrową tkankę do wzmożonej pracy. W jej trakcie organizm produkuje białka, które wypełniają ubytki po bliźnie. Nowa tkanka jest gładsza i jaśniejsza, co sprawia, że blizna staje się mniej widoczna.

Usuwanie blizn – jakie są efekty?

Aby usuwanie blizn przyniosło pożądane efekty, należy powtarzać je kilkukrotnie. Wówczas osiągniemy trwały i zadowalający efekt. Specjaliści proponują, by zabiegi powtarzać w cyklach dwutygodniowych nawet dziesięć razy. Laserowe usuwanie blizn ma walory nie tylko estetyczne, ale i zdrowotne. Ślady po urazach mogą być twarde i ograniczać nam pole ruchu, przez co odczuwamy dyskomfort. Nowoczesna metoda usuwania blizn pozwala pozbyć się nawet 30% przerośniętej tkanki. Defekty skórne będą więc mniej wypukłe, a ich kolor nie będzie mocno odbiegał od zdrowej skóry. Tego typu zabiegi oferują salony kosmetyczne. Jeden z nich znajdziesz tutaj http://wspanialecialo.pl/zabiegi-na-cialo/niepozorny-jezyk/. Usuwanie blizn potrądzikowych natomiast jest wykonywane bardziej powierzchniowo. Jego efekty też nie są natychmiastowe. Laser ma przede wszystkim stymulować produkcję kolagenu, który zajmie się mikrouszkodzeniami. Jeśli więc mamy problem z tego rodzaju defektami skórnymi, to warto rozważyć taki zabieg.