Czy warto przeszczepić włosy?

0
2206
Czy warto przeszczepić włosy?

Problem łysienia jest de facto problemem interdyscyplinarnym, który powinien integrować zarówno wsparcie kosmetologiczne, lecznicze oraz dietetyczne. To, że w pewnym wieku może być konieczny przeszczep włosów, wcale nie oznacza że musimy być skazani bezwzględnie na łysienie – nawet przy występowaniu pewnych predyspozycji genetycznych. Wyspecjalizowany dermatolog, lekarz od włosów jest w stanie naprawdę wiele zrobić w kierunku skutecznego leczenia różnych podtypów łysienia.

Dlaczego łysiejemy i jak sobie z tym poradzić?

Co do samej problematyki łysienia, to ciężko jest wskazać na jeden konkretny czynnik. Na pewno bardzo ważne pozostaje łysienie androgenowe, które dotyka najczęściej mężczyzn i odpowiada w populacji za największy odsetek całkowitego lub częściowego wyłysienia. Obecnie zrozumiano, że nie tylko kierunkowe leczenie i stosowanie szamponów z Baicapilem lub minoksidylem, ale i pielęgnacja jest bardzo ważna. Dlatego też coraz częściej odwiedzany jest wyspecjalizowany kosmetolog – czyli trycholog katowice. Wsparcie trychologa może być bardzo korzystne i warto jest dokładnie sprawdzić, co może w zakresie pielęgnacji zaoferować nam takowy lekarz od włosów. Tak naprawdę, łysienie można zahamować – głównie dzięki skutecznemu odżywieniu oraz poprawie stanu skóry owłosionej głowy – możliwości jest autentycznie bardzo wiele.

Utrata włosów – aspekt psychologiczny?

To, dlaczego coraz częściej w ogólnej populacji wykonywany jest przeszczep włosów można bardzo prosto zrozumieć. Transplantacja włosów jest wykonywana, gdyż utrata owłosienia jest symbolem starzenia się oraz pewnym czynnikiem depresjogennym. Dlatego wiele osób decyduje się na ten odważny i często ostateczny krok, będący swoistym, rozpaczliwym wołaniem o pomoc. Niemniej jednak przeszczepienie włosów nie musi być konieczne, gdy odpowiednio wcześnie zostanie przez nas odwiedzony odpowiedni lekarz od włosów, który zna się na skutecznym leczeniu. Warto jest także zadbać o to, aby nasz dermatolog zaoferował nam możliwość uzyskania pomocy psychologicznej albo nawet – psychiatrycznej. Takie leczenie, wspomagane kosmetologicznie przez takie osoby jak trycholog katowice cechuje się bardzo wysoką skutecznością i jest cenioną formą uzyskiwania wsparcia dla wszystkich szukających konkretnej pomocy w obliczu łysienia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.drturowski.pl/pl/