Fryzury z grzywką czy bez?

0
1200
Fryzury z grzywką

Stały fryzjerski dylemat kobiet – czy zdecydować się na fryzurę z grzywką czy bez niej? W dawniejszych czasach uznawano, że grzywki mogą nosić małe dziewczynki i młode kobiety, natomiast kobietom dojrzałym nosić grzywek „nie wypada”, ponieważ mogą one powodować infantylizacji oraz próby odmładzania się na siłę.

Na szczęście te czasy dawno minęły, a pierwszym kryterium wyboru fryzury jest wygoda i ładny wygląd.

Do jakiej twarzy pasuje grzywka?

Prawidłowa odpowiedź na pytanie – komu pasuje grzywka brzmi – każdej kobiecie bez względu na wiek!  Problem nie jest w grzywce jako takiej, tylko funkcji, którą ona może i powinna spełniać. Bardziej istotne jest zastanowienie się, jaką grzywkę warto dobrać do danego kształtu twarzy, by podkreślić lub optycznie zmienić za jej pomocą rysy twarzy.

Fryzury z grzywką są znakomitym sposobem na korektę rysów twarzy lub ich podkreślenie.

Twarz owalna

Owal to najbardziej oczekiwany kształt twarzy. Owalna, pociągła buzia pięknie wygląda bez grzywki. Jeżeli jednak właścicielka klasycznych rysów lubi mieć przykryte czoło, to może sobie pozwolić na każdą grzywkę – prostą, postrzępioną, ukośną, rozchodzącą się na boki.

Jeżeli owal jest zbyt wydłużony, prosta, lekko wycieniowana grzywka znakomicie optycznie skróci twarz.

Twarz trójkątna

Taka twarz sprawia sporo problemów. Stosunkowo szerokie czoło oraz wąski podbródek właścicielki korygują specjalnym makijażem. Tymczasem grzywka jest idealnym sposobem na korektę kształtu. Najbardziej sprawdzi się grzywka prosta i mocno postrzępiona. Rozchodząca się symetrycznie na boki lub ukośna grzywka może dodatkowo wyostrzyć rysy twarzy raz je wyszczuplić.

Przeczytaj także: https://mamy-mamom.pl/proste-i-urocze-fryzury-dla-dziewczynek/

Twarz kwadratowa

Taka twarz robi wrażenie masywnej. szeroki podbródek oraz szerokie czoło złagodzi fryzura postrzępiona. Taka grzywka, która może być ukośna lub rozchodząca się na boki, schodząca stopniowo i zlewająca się z pozostałymi włosami nada twarzy lekkości i złagodzi jej rysy.

Nie jest wskazana grzywka prosta i masywna, która podkreśli kwadratową szczękę i podbródek.

Twarz okrągła

Taka twarz aż prosi o grzywkę. Postrzępiona, ukośna grzywka znakomicie wyszczupli owalną twarz, podobnie doskonale będzie wyglądać grzywka rozchodząca się na boki.

Nie wygląda dobrze grzywka prosta i ciężka, która może dodatkowo podkreślić okrągłość rysów twarzy.

Klasyka bez grzywki

Twarz owalna najpiękniej prezentuje się z odkrytym, gładkim czołem. Obojętnie, czy włosy są długie czy krótkie, spięte lub luźne, właścicielki klasycznych rysów twarzy nie muszą specjalnie kłopotać się o dobór uczesania.

Dobrym pomysłem jest fryzura bez grzywki u właścicielek twarzy okrągłej, lecz dobrym pomysłem jest spinanie jej gładko do góry lub dobór asymetrycznej fryzury, która ryzy twarzy optycznie wysmukli.

Rodzaj włosów ma znaczenie

Przy podejmowaniu decyzji o noszeniu grzywki należy wziąć pod uwagę rodzaj włosów. Fryzura z grzywką nie wygląda dobrze u właścicielek  włosów kręconych lub bardzo cienkich i rzadkich. Kręcone włosy nie dają się „ujarzmić” w postać grzywki, natomiast cienkie i rzadkie wyglądają mało estetycznie i szybko stają się oklapnięte. Odpowiednia fryzura bez grzywki specjalnym cieniowaniem może powiększyć optycznie objętość włosów, a mistrzowskie, asymetryczne cięcie optycznie zmienić rysy twarzy kwadratowej lub optycznej.

Więcej ciekawych inspiracji znajdziesz na https://www.moment.pl/blog/fryzury-z-grzywka-i-bez/