Jak kupić tanie bilety na przejazd przez Eurotunel bez wychodzenia z domu?

0
3451
Jak kupić tanie bilety na przejazd przez Eurotunel bez wychodzenia z domu?

Samolot to nie jedyna opcja, by dostać się z Europy do Wielkiej Brytanii. Możemy bowiem skorzystać też z promu czy Eurotunelu. Ostatnia opcja jest bardzo popularna i chętnie wybierana przez Polaków. Jak możemy kupić bilety?

Eurotunel – jaka jest jego historia?

Tunel kolejowy pod Cieśnina Kaletańską, czyli najwęższą częścią Kanału La Manche, łączy francuskie Calais z brytyjskim Folkestone. Eurotunel ma 50 km długości i jest otwarty dla ruchu pociągów od listopada 1994 roku. Obsługuje go francusko-brytyjskie konsorcjum Eurotunnel plc. Koszt całej inwestycji wyniósł 4,65 mld funtów. Eurotunel to dwa tunele kolejowe i trzeci serwisowy. Ruch samochodowy i osobowy odbywa się z wykorzystaniem wahadłowych pociągów Eurostar oraz Eurotunnel. Konstrukcja tunelu umożliwia przejazd z prędkością 160 km/h. Podróż ta trwa około 35 minut. Pociągi Eurostar obsługują dwie linie kolejowe, które łączą Londyn z Paryżem oraz Brukselą. Pierwsza podróż trwa 2,5 godziny, a druga 2 godziny. To, co odróżnia Eurotunel od chociażby promu to szybki proces załadowania i rozładowania. Terminale są bowiem wyposażone w specjalne rampy załadowcze, na które wjeżdżają pojazdy. Dzięki temu cały proces przebiega bardzo sprawnie. To, jak wiele osób korzysta z tego rozwiązania, pokazuje tylko jak bardzo ważną inwestycją była budowa Eurotunelu. Nie było to jednak takie proste, o czym świadczą wieloletnie próby stworzenia praktycznego projektu. Pierwsze z nich sięgają nawet początków XIX wieku. Jednak główne prace trwały między 1957 a 1975 rokiem. Specjalna grupa inżynierów opracowała cztery warianty przeprawy. Eurotunel został uznany najlepszą z nich i już w 1987 roku rozpoczęto budowę. Finał inwestycji miał zaś miejsce 6 maja 1994 roku.

Bilety na Eurotunel – co trzeba wiedzieć?

Bilety na przejazd przez Eurotunel możemy kupić w kraju bez żadnych problemów. Co więcej, nie musimy nawet wychodzić z domu. Wystarczy, że w sieci poszukamy firm oferujących sprzedaż biletów. Ofertę jednej z nich sprawdzisz chociażby na tej stronie https://www.mastertravel.pl. Szukając pomocy zwróćmy uwagę, czy pośrednik nie pobiera dodatkowej opłaty za sprzedaż. Sprawdzeni sprzedawcy pomogą ci wybrać najkorzystniejszą opcję na przejazd Najtańsze bilety na Eurotunel zaczynają się od 64 euro. Dotyczy to wariantu dwudniowego w obie strony. Dlatego wcześniejsza rezerwacja jest opłacalna. Sprawdzeni pośrednicy będą posiadać w ofercie bilety na przewóz wszystkich typów pojazdów. Wyjątkiem są oczywiście samochody z instalacją LPG, co wynika ze względów bezpieczeństwa.