Kurs spadochronowy krok po kroku

0
1605
kurs spadochronowy krok po kroku

Jeśli marzysz o skoku ze spadochronem, koniecznie skorzystaj z oferty specjalistycznych kursów spadochronowych. Poznaj tajniki udanych skoków ze spadochronem.

Co zrobić, by odbyć kurs spadochronowy?

W zależności od jednostki, która prowadzi kursy spadochronowy, mogą wystąpić nieznaczne różnice w procesie naboru uczestników na kurs. Jednakże w większości miejsc występują podobne wymagania, jakie muszą spełnić przyszli kursanci, by w ogóle móc wziąć udział w takim kursie. Tu należy zdawać sobie sprawę z tego, że sam kurs, jak i późniejsze skoki (nawet w asyście) są bardzo stresogenne, dlatego do kursu kwalifikują się tylko te osoby, które pozytywnie przejdą specjalistyczne badania. bez nich niestety nie ma możliwości uczestniczenia w kursie spadochronowym. Zwykle rekrutacja na kurs spadochronowy przebiega w następujący sposób:

1. Wykonanie odpowiednich badań lotniczo-lekarskich (ich przedstawienie jest warunkiem uczestnictwa w danym kursie).
2. Wypełnienie formularza zgłoszeniowego na kurs
3. Opłacenie kursu (w zależności od jednostki, opłaty mogą się różnić), podobnie w przypadku rodzaju kursu, który chcemy zrobić).

Co dalej?

Jednostka kwalifikująca na kurs spadochronowy, po otrzymaniu skanu badań oraz potwierdzenia wpłaty za kurs, kwalifikuje kursanta do odpowiedniego instruktora, który poprowadzi szkolenie. Następnie po wcześniejszym umówieniu się z instruktorem (w dogodnym terminie wykładów i ćwiczeń) można rozpocząć szkolenie spadochronowe.Zwykle wszystkie zajęcia teoretyczne odbywają się indywidualnie lub w bardzo małych grupach, a w trakcie ich trwania kursanci poznają podstawowe zagadnienia związane z prawem lotniczym, budową spadochronu i zasadę jego działania. co więcej, kursanci dowiadują się wszystkiego na temat wyposażenia skoczka spadochronowego oraz rozwiązywania ewentualnych problemów w powietrzu, a także realizowania procedur awaryjnych.

Dodatkowe zajęcia

Wszystkie osoby, które wybrały kurs z dodatkowymi zajęciami w tunelu aerodynamicznym, spotkają się na dodatkowych ćwiczeniach w tunelu.Zazwyczaj zajęcia w tunelu trwają około 20 minut (lot w warunkach bardzo zbliżonych do tych, które występują poza samolotem-po skoku ze spadochronem). Zajęcia w tunelu mają za zadanie nauczyć kursantów utrzymywania prawidłowej, stabilnej sylwetki, a także reagowania na sygnały podawane przez instruktora.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy