HIFU – Co to takiego?

0
2040

Niezwykle modna w ostatnim czasie technika HIFU jest zwłaszcza zabiegiem liftingującym. Narzędzie stosuje skupione ultradźwięki, w celu ogrzania tkanek w ich głębokich częściach, żeby w rezultacie sprawdzanego poparzenia spowodować do aktywacji ich odbudowy. Zabieg tenże jest doskonały, jednak winien być przeprowadzany jedynie poprzez profesjonalnych fachowców. Jego nieumiejętne wykonanie może doprowadzać do przykrych konsekwencji.

Co to oznacza hifu?

Hifu jest to skrót od angielskiego określenia High intensity focused ultrasound. Nie jest to jakaś nowość gdyż technika ta stosowana jest w medycynie już od przeszło 20 lat. W medycynie stosuje się do leczenia zwłaszcza raka prostaty, tymczasem do medycyny estetycznej wkroczyła parę lat temu oraz od razu stała się przebojem.

Fala akustyczna mająca ogromną częstotliwość, wywołuje przepływ komórek w tkankach. Może ona zbierać się na rozmaitej głębokości tkanki. Przy zabiegach medycyny estetycznej stosuje się przeważnie głębokości 1,5 3,0 4,5 mm. Podczas zabiegu wiązka dochodząc do określonej głębokości wywołuje ruch i pocieranie komórek, co tworzy ciepło natomiast w rezultacie prowadzi do miniaturowych oparzeń wewnątrz tkanki.

Na czym polega owa technika?

HIFU stosuje oddziaływanie pewnych dla organizmu fal akustycznych, więc ultradźwięków, jakie we właściwie wysokiej częstotliwości ogrzewają tkanki oraz tworzą niewielkie punkty koagulacji na niektórych, określonych wcześniej głębokościach, co zmniejsza włókna kolagenowe pobudzając je także do pracy.

Odmiennymi słowy: za pomocą ultradźwięków dokonujemy monitorowanych małych oparzeń, pobudzających tkanki do odbudowy. Oraz ta odnowa jest tutaj ważna. Ponieważ prócz zauważalnych rezultatów optycznych dochodzi podczas owego zabiegu do produkcji nowego kolagenu oraz elastyny więc przeciwdziałamy postępującym mechanizmom starzenia się skóry oraz zapobiegamy jej wiotkości lub pojawianiu się następnych zmarszczek oraz linii na skórze.

Skuteczność zabiegu HIFU

Fale ultradźwiękowe mogą wejść wgłąb tkanki skórnej, gdzie zaczynają własne działanie. Pobudzają uszkodzone komórki oraz aktywują je do dalszej regeneracji. Prawdziwe rezultaty niechirurgicznych liftingów twarzy zazwyczaj okazują się dopiero po paru miesiącach. Należałoby pomimo wszystko na nie zaczekać oraz cieszyć się odmłodzonym wyglądem. W rezultacie zabieg HIFU zagęszcza naskórek oraz poprawia jego sprężystość. Może zrównać opadanie skóry oraz tymże samym wyostrzyć rysy twarzy. Odpowiedniejsza miękkość oddziałuje również na gładkość skóry. Zmarszczki stają się na niej mniej zauważalne, natomiast pory są zamknięte.

HIFU – wskazania

Z zabiegu HIFU skorzystać mogą wszyscy, jacy nie są usatysfakcjonowani ze sprężystości własnej skóry i w wypadku pojawienia się wczesnych oznak starzenia. Wskazaniami do zabiegu z zastosowaniem ultradźwięków są również: obniżenie prawdopodobieństwa straty sprężystości skóry podczas odchudzania, sprężystość skóry po odbytej ciąży bądź po gwałtownej stracie wagi ciała, lifting twarzy oraz dekoltu, natomiast również wiotka skóra na udach, piersiach lub pośladkach.

Przeciwwskazania do HIFU

Liftingu HIFU nie przeprowadza się co najmniej poprzez 2 tygodnie po zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego oraz botoksu. Przeciwwskazaniem są dodatkowo: dolegliwości serca, zakłócenia krążenia krwi, dermatozy, dolegliwości skóry, otwarte rany oraz tendencja do występowania keloidów. HIFU nie winien być wykonywany u pań w ciąży oraz podczas karmienia piersią i u osób stosujących środki przeciwzapalne, mających rozrusznik serca oraz pozostałe metalowe wszczepy. Nie należy go robić u pacjentów z epilepsją, długotrwałymi dolegliwościami neurologicznymi oraz niewyrównaną cukrzycą.

Źródło: https://maxmedik.pl/hifu/2415-hifu-medika.html