Jak prawidłowo dobrać oprawki okularów do kształtu twarzy?

0
2971
Jak prawidłowo dobrać oprawki okularów do kształtu twarzy?

Noszenie okularów korekcyjnych już dawno przestało być powodem do wstydu. Można wręcz zaobserwować nowy trend w modzie, polegający na noszeniu tzw. „zerówek” przez osoby, które nie posiadają wad wzroku. Obecnie rynek optyczny oferuje nam naprawdę szeroki wybór oprawek.

Możemy wybrać nie tylko piękny kształt, ale też wybrać kolor oprawki, czy materiał z którego jest wykonana. Ostatnio bardzo rośnie popularność okularów w typie „kujonków”, czyli szerokie, plastikowe oprawki. Należy jednak uważać, ponieważ ten typ okularów pasuje prawdę nielicznym i trudno je wystylizować, aby wyglądały naprawdę dobrze. Czym należy kierować się podczas poszukiwania okularów odpowiednich dla naszego typu urody?

Buzia okrągła. Ten typ charakteryzuje się tym, że ma mniej podobne proporcje zarówno szerokości i wysokości. Do takiego kształtu twarzy najlepiej pasują oprawki prostokątne. Taki Kształt oprawki wydłuży i wyszczupli nieco twarz. Należy uważać jednak przy wyborze grubości takich oprawek, ponieważ grube nie zawsze wyglądają dobrze. Najbezpieczniejsze będą oprawki tzw. żyłkowe czyli z wolnymi przestrzeniami na szkłach. Takie oprawki wyglądają bardzo stylowo delikatne i pasują większości osób.

Trójkątna twarz, czyli taka posiadająca czoło szersze niż wąska broda, najlepiej prezentuje się w oprawkach, w których dolna część jest wolna, a ich kształt zbliżony jest to prostokąta.

Odwrócony trójkąt, to twarz w której czoło jest wąskie, a twarz widocznie rozszerza się ku dołowi. W tej sytuacji chcemy optycznie poszerzyć górną jej część. Do tego celu najlepiej sprawdzą się oprawki o kształcie kocich oczu.

Jak prawidłowo dobrać oprawki okularów do kształtu twarzy?

Twarz prostokątna, to taka posiadająca szerokie czoło, oraz podobne proporcje szerokości i długości buzi. Chcemy więc taka twarz nieco wydłużyć, w tym celu wybieramy owalne i wąskie oprawki, nadadzą one twarzy nieco kociego wyrazu, co wygląda wyjątkowo atrakcyjnie.

Twarz owalna jest najłatwiejsza w stylizacji jeśli chodzi o dopasowanie idealnych oprawek. Do takiej buzi będzie pasować właściwie każdy rodzaj. Szczęśliwi posiadacze właśnie tego kształtu mogą przebierać w najróżniejszych formach, rozmiarach i grubościach oprawek. Niemniej warto dobierać okulary klasyczne, zapewniające stylowy wygląd w każdej sytuacji zarówno tej wyjątkowej jak i na co dzień.

Poważnej pani księgowej ubierającej na co dzień w eleganckie garsonki niekoniecznie będą pasowały szalone, ostre kolory oprawek.

Wskazówki

* Oprawki oprócz tego że oprawki maja być ładne, to przede wszystkim muszą być dla nas wygodne. Dlatego dokładnie się zastanówmy, czy są odpowiednio dopasowane na skroniach lub za uszami, czy nie są za ciężkie, a noski nie są zbyt zwarte.
* Rozmiar oprawek powinien być dopasowany wielkością do twarzy. Nawet najładniejsze ramki nie będą bowiem wyglądały dobrze, jeśli będą za małe!