Jak dobrać odpowiedni kolor do swojego typu urody?

0
2496
Jak dobrać odpowiedni kolor do swojego typu urody?

Podstawową kwestią w wyborze odpowiednich dla ciebie kolorów, jest wybranie ich w taki sposób, aby pasowały do odcienia Twojej karnacji czy włosów. Poniżej znajdziesz wskazówki odnośnie tego, które kolory wybrać, a których unikać by nie popełnić modowych błędów.

1 Najpierw określ, która pora roku najlepiej pasuje do Twojej karnacji. Odcienie są podzielone na 4 rodzaje, w zależności od intensywności.

2 Cera „zimowa” może być zarówno blada i biała, żółto-oliwkowa lub ciemna. „Zimy” to często brunetki o ciemnych oczach.

3 Cera „letnia” jest blada, z różowym odcieniem. „Lato” najczęściej jest naturalną blondynką lub brunetką o jasnych oczach.

4 Cera „jesienna” ma złotawe odcienie, często piegi. Do tej kategorii kobiet zalicza się rude i brunetki o piwnych lub zielonych oczach.

Jak dobrać odpowiedni kolor do swojego typu urody?

5 Cera „wiosenna” jest kremowa lub promiennie brzoskwiniowa. „Wiosny” mają najczęściej włosy koloru bardzo jasnego blond, często posiadają jasne piegi, rumiane policzki i niebieskie oczy.

6 „Zimy” powinny nosić ostre, wyraziste kolory. Do jej cery pasuje biel, czerń, granat, czerwień i intensywny róż. Jeśli stawiamy na delikatniejsze kolory, wybierzmy chłodne odcienie, zamiast pasteli. Zimy powinny unikać stonowanych kolorów takich jak beż, pomarańczowy, czy złoty.

7 Panie w odcieniach „lata” powinny wybierać pastele i delikatne, naturalne odcienie nude z dodatkiem różu i niebieskiego. Lawendowy, śliwkowy, brązowy i jasny niebieski również będą pasować doskonale, natomiast nie zaleca się im nosić koloru czarnego, ani pomarańczowego.

8 „Jesienie” powinny wybierać kolory ze złotymi refleksami, takie jak beżowy, pomarańczowy, złoty, karmelowy i cała paleta ciepłych brązów. Unikać należy noszenia odcieni niebieskiego, np. granatowego.

9 „Wiosnom” pasują ciepłe kolory, takie jak karmelowy, brzoskwiniowy, złotożółty i inne w pastelowych wydaniach. Unikać powinny natomiast odcieni ciemnych i matowych kolorów.