Jak zostać modelką w wieku 14 lat?

0
6046
Jak zostać modelką w wieku 14 lat?

Świat mody kojarzony jest z blichtrem, podróżami oraz luksusem i splendorem. Niestety należy sobie również powiedzieć, że to przede wszystkim ciężka praca. Praca, która od młodej osoby wymaga bardzo wielu wyrzeczeń.

Jeśli nie jesteś odporna na stres i krytykę, to zdecydowanie nie jest to zawód dla ciebie. Zdaj sobie sprawę, ze będziesz stale oceniania. Może zdarzyć się, że nie każdy będzie zachwycony Twoją urodą i zdolnościami. Modeling wybiegowy i komercyjny wymaga od dziewcząt stałej pracy nad własnym ciałem. Poniżej znajdziesz nasze wskazówki, które pomogą Ci podjąć decyzję o wyborze tego zawodu.

Wymagania, które powinna spełniać modelka:

* wzrost równy lub wyższy 175 cm, szczupła, ale proporcjonalna sylwetka i niespotykana uroda

Oglądając pokazy mody w telewizji czy w Internecie, rzadko zastanawiamy się nad tym, czy wykonywana przez modelki profesja jest dla nich przyjemnością, oraz ile muszą zadać sobie wyrzeczeń. Upewnij się więc, że bycie modelką jest zawodem, który na pewno chcesz w przyszłości wykonywać.

Prawdopodobnie będziesz musiała zrezygnować z wielu kalorycznych potraw które lubisz. Twoja nadrzędną zasadą będzie dbanie o sylwetkę i utrzymanie wymaganej przez agencje wagi.

Będziesz zmuszona do stałej rywalizacji o kontrakty z innymi, równie pięknymi i zdolnymi dziewczynami. To może mieć poważne konsekwencje dla Twojej psychiki. Jeśli nie jesteś psychicznie odporna na krytykę i porównania, zawód modelki nie jest dla Ciebie.

Jak zostać modelką w wieku 14 lat?

Musisz być gotowa na częstą zmianę miejsca pobytu. Jeżeli jednak Twoim marzeniem są częste podróże, nie masz się czym martwić.

Będziesz poddawana różnorodnym zabiegom kosmetycznym i fryzjerskim. Twoja cera, włosy i ciało muszą być na to gotowe. Ważne, żeby zawsze były zadbane i zdrowe, gdyż częste używanie chemicznych kosmetyków może zaszkodzić Twojemu naturalnemu pięknu.

Niestety, ale jest małe prawdopodobieństwo, że agencja modelek zgłosi się do Ciebie sama. Musisz uzbroić się w cierpliwość i przygotować sobie ciekawe portfolio z bogatymi zdjęciami, aby móc je prezentować potencjalnym pracodawcom podczas spotkań i castingów.

Wskazówki

* Nie łudź się, że ktoś przymknie oko na nadprogramowy kilogram, za niski wzrost lub nieładna cerę. Bądź krytyczna wobec siebie i pracuj nad swoim wyglądem. Nie warto popełniać błędów się przed ludźmi, którzy będą decydowali o Twojej karierze. Pamiętaj, ze modelka musi mieć nie tylko perfekcyjne ciało. Musi mieć też bardzo poukładane w głowie.