Jaki strój kąpielowy na basen?

0
3512
Jaki strój kąpielowy na basen?

Pływanie to bardzo popularny i niezwykle przyjemny rodzaj aktywności fizycznej, zwłaszcza w upalne, wakacyjne dni. Ponadto, pływanie korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Godzina w basenie pomaga zmniejszyć stres i złagodzić napięcie, które często towarzyszy nam w codziennej pracy. Wiele kobiet jednak nie chodzi na basen, ponieważ obawiają się, że stój kąpielowy tylko uwidoczni niedoskonałości ich figury.

Oczywiście, jeżeli strój będzie źle dobrany, to z pewnością żadna z nas nie będzie wyglądać seksownie. Jeżeli jednak odpowiednio dopasujemy się strój do figury, doskonale podkreślimy wszystkie jej atuty. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak dobrać odpowiedni strój do swojej figury i wyeksponować to, co pragniesz podkreślić i ukryć to, czego się wstydzisz.

Wybierz większy rozmiar. Zbyt obcisły kostium wżyna się w ciało i nieestetycznie eksponuje fałdki tłuszczu. Kup więc kostium większym w rozmiarze niż ten, w którym kupujesz pozostałe ciuchy.

Postaw na kolor nude. Wybierz cielisty kolor, taki jak np. kawa z mlekiem lub beż. Nie kupuj stroju bardzo ciemnego, ani całkiem czarnego. Naturalne kolory nude wyglądają bardziej atrakcyjne, gdy pada na nie światło słoneczne, niż odcienie ciemne.

Wzory i neony. Wybierz wyrazisty wzór i jaskrawe kolory na tą część kostiumu, którą chcesz wyeksponować swoje atuty. Natomiast jednolity, ciemny kolor załóż na tą część ciała, od której chcesz odwrócić uwagę.

Bazuj na swojej figurze. Poznaj dokładnie swoje ciało i dobierz kostium odpowiedni do swojej figury. Na przykład, wybierz strój kąpielowy odkrywający plecy gdy chcesz ukryć duży brzuch. Ciemna góra bikini optycznie wyszczupli duży biust.

Jaki strój kąpielowy na basen?

Na plażowe zakupy wybierz się w godzinach porannych. Łatwiej będzie Ci dobrać odpowiedni strój rano, gdy masz pusty żołądek. O tej porze dnia również ręce i nogi wyglądają najkorzystniej.

Nie spiesz się. Zastanów się kilkukrotnie nad wyborem stroju kąpielowego. Wybierz ten, który leży najkorzystniej i bez problemu możesz nim iść popływać czy pograć w plażową siatkówkę.