Jakie nagrobki można kupić i jak wygląda ich zamówienie?

0
970
nagrobki

Nagrobek wybierany dla zmarłej osoby jest wyrazem szacunku i uczuć do niej. Z tego względu rodziny zgłaszające się do zakładu kamieniarskiego spędzają wiele czasu, wybierając materiał, wzór czy napis, jaki ma zostać wykonany na płycie. W Polsce największą popularnością cieszą się nagrobki granitowe. Są one trwałe i eleganckie, przed długi czas zachowują estetyczny wygląd i wysoką funkcjonalność. Jakie rodzaje nagrobków są dostępne w sprzedaży i jak przebiega proces ich zamawiania?

Nagrobki granitowe, marmurowe i z piaskowca

Osoby stojące przed koniecznością wyboru pomnika, poświęcają wiele uwagi materiałowi, z jakiego ma on zostać wykonany. Dawniej na cmentarzach często stosowano płyty z lastriko. Obecnie zakłady kamieniarskie opierają swoje produkty głównie na kamieniu naturalnym. Czym cechują się dostępne w sprzedaży nagrobki Poznań?

Nagrobki z granitu

Do najchętniej wybieranych materiałów na nagrobki pojedyncze i podwójne należy granit. Jest on niezwykle odporny na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, przez wiele lat zachowując nienaganny wygląd. Nagrobki Poznań z granitu są także starannie zaprojektowane, a ich zindywidualizowana forma trafia w gust nawet najbardziej wymagających klientów.

Marmurowe pomniki

W sprzedaży dostępne są także płyty wykonane z marmuru. Choć są one wyjątkowo gustowne, jednocześnie szybko niszczeją pod wpływem wody, mrozu oraz kwaśnych deszczy. W konsekwencji mogą one wymagać wymiany nawet po kilku latach od chwili montażu.

Kamień z piaskowca

Kamieniarstwo opiera swoje wyroby również na kamieniu piaskowcu. Takie nagrobki podwójne i pojedyncze cechują się oryginalnym wyglądem i atrakcyjną kolorystyką. Potrzebują jednak częstej i pracochłonnej pielęgnacji, a zaniechanie ich konserwacji w krótkim czasie będzie skutkować znacznym pogorszeniem estetyki i trwałości takiego pomnika.

Zamówienie w zakładzie kamieniarskim

Jakie kroki trzeba podjąć, aby zamówić nagrobki Swarzędz?

  • Należy skontaktować się z zakładem kamieniarskim oraz umówić na spotkanie w dogodnym terminie.
  • Pracownicy profesjonalnej firmy oferującej nagrobki przedstawią szeroką ofertę dostępnych wzorów i napisów, które będą wyrazem pamięci o zmarłej osobie.
  • Po podjęciu decyzji zostanie podpisana umowa z dokładnie wyszczególnionymi parametrami pomnika.
  • W ciągu kilku tygodni nowy nagrobek zostanie wykonany i umieszczony nad wskazanym grobem.

Zazwyczaj przedsiębiorstwa kamieniarskie oferują zarówno montaż nowej płyty na wcześniej nieutwardzonym miejscu, jak i demontaż starego pomnika. Stary egzemplarz zostanie następnie profesjonalnie zutylizowany, by w jego miejscu możliwe było zamocowanie estetycznego, nowego kamienia nagrobnego z wybranego materiału.

 Nagrobek pojedynczy lub podwójny

Chcąc zamówić nagrobek pojedynczy lub podwójny, warto skorzystać z oferty profesjonalnego zakładu kamieniarskiego. Zatrudnieni w nim specjaliści zaproponują najlepsze rozwiązania precyzyjnie dopasowane do potrzeb rodziny zmarłej osoby. Dzięki temu pogrążeni w smutku żałobnicy otrzymają satysfakcjonujący ich produkt, który będzie doskonałym świadectwem ich pamięci i czci.