Krawat – jak i dlaczego?

0
971

Od dekad uważany za elegancki i wytworny element męskiej mody. Jednak ciągle zmieniające się trendy i potrzeby konsumentów wiele w tej kwestii zmieniły. Krawat to dziś niejako podstawa ubioru galowego każdego mężczyzny, ale nie można zapominać o jego zastosowaniu w bardziej codziennych kompozycjach.
Dzisiejsza moda męska przyzwyczaiła nas do wielu ciekawych i nowoczesnych rozwiązań. Dlatego też nie warto stronić od połączeń krawata zarówno z marynarkami, jak i wszelakiego rodzaju swetrami. Kolory i rozmiary to temat przepastny i mocno uzależniony od aktualnych trendów, jednak ogólne zasady są dość proste. Przede wszystkim nie chcemy, by nasz krawat zlewał się z dobraną koszulą, tak więc należy szukać połączeń kontrastowych. Warto też postarać się by kolor naszego krawatu pasował do koloru naszych spodni. Dużo istotniejsza natomiast jest faktura i wzór. W celu zachowania formalnego charakteru naszego stroju, wybierajmy krawaty gładkie i w jednym kolorze. W sytuacjach nie wymagających oficjalnego ubrania zaleca się stosowanie krawata o mocnej i nietypowej fakturze, a wybór wzoru jaki się na nim znajduje staje się już bardzo dowolny. Świetnie sprawdzą się różnego rodzaju kraty i groszki, a dla odważniejszych panów świetną decyzją mogą być krawaty z nadrukowanymi ciekawymi grafikami.
Moda męska nie musi wcale być nudna i przesiąknięta tradycjonalizmem. Wystarczy odrobina fantazji i znajomości trendów, by nasz strój zaczął zachwycać.

http://www.rebeliakultury.pl/