Kto może starać się o kredyt?

0
714
Kto może starać się o kredyt

Wiele osób chce zdecydować się na kredyt. Jest to jeden z szybszych i zarazem prostych sposobów na podreperowanie swojego budżetu domowego. Warto jednak wiedzieć, że kredyt mogą otrzymać tylko osoby, które spełniają wymogi określone przez bank. Zastanawiasz się, czy możesz ubiegać się o kredyt? Chcesz wiedzieć jakie warunki musisz spełniać? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem i dowiedz więcej na ten temat.

Warunki otrzymania kredytu, które trzeba spełniać

Jeśli chcesz starać się o kredyt to pomóc może Ci doradca kredytowy Warszawa. Podpowie on jakie dokumenty koniecznie trzeba zabrać ze sobą do banku. Wydawać się może, że jest tego naprawdę wiele, jednak prawda jest taka, że lista potrzebnych dokumentów wcale nie jest długa. Przy staraniu się o kredyt na pewno trzeba mieć dowód tożsamości. Jest to niezbędne, by możliwe było potwierdzenie swoich danych, wieku i narodowości. Wszystkie te informacje koniecznie muszą znaleźć się w formularzu kredytowym. Niezbędne jest również zaświadczenie o dochodach. Jest to dokument, dzięki któremu bank będzie w stanie określić jaką masz zdolność kredytową. Do otrzymania zdolności kredytowej konieczne jest posiadanie stałej pracy na umowie o pracę. Osoby, które mają umowę zlecenie lub o dzieło niestety nawet przy dużych zarobkach mogą nie wykazywać dla banku zdolności kredytowej.

Jakie zarobki trzeba mieć, by otrzymać kredyt?

Jeśli bank określa umowę o pracę jako jeden ze sposobów na zwiększenie swoich szans na otrzymanie kredytu, czy są jakieś progi zarobkowe. Okazuje się, że większość banków nie zwraca uwagi na to ile zarabiasz. Jeśli masz zdolność kredytową to kredyt może zostać Ci przyznany. Warto jednak pamiętać o tym, że wysokość zarobków powinna mieć wpływ na wysokość i ilość rat do spłacenia. Lepiej dobrać wysokość i ilość rat kredytowych do płacenia do własnych możliwości finansowych.

Czy można dostać kredyt bez zaświadczenia o zarobkach?

Warto wiedzieć, że obecnie niektóre banki starają się wyjść naprzeciw swoim klientom. To więc oznacza, że oferują kredyty również osobom, które są zatrudnione na umowie zlecenie lub o dzieło. W niektórych bankach można otrzymać kredyt bez okazania zaświadczenia o zarobkach. Trzeba jednak zaznaczyć, że taka praktyka nie jest stosowana często i obecnie jest jedynie wyjątkiem.

Okazuje się, że otrzymanie kredytu nie jest tak proste, jak może się wydawać. Konieczne jest odbycie rozmowy z doradcą, by możliwe było określenie o jaki kredyt można się starać, a także jakie warunki należy spełnić. Każdy bank ma swoje inne zasady, dlatego warto zdecydować się na zapoznanie z różnymi ofertami, by wybrać dla siebie tą najdogodniejszą.