Jak ubrać się na wesele? 

0
1074
wesele

Lato to czas odpoczynku, wyjazdów i dobrej zabawy.  Jest to również okres, w którym sezon weselny rozpoczyna się pełną parą. To właśnie w okresie letnim najwięcej par decyduje się na ślub i wesele. Otrzymując zaproszenie na wesele w głowie pojawia się nam najczęściej dylemat dotyczący ubioru. Kupić coś nowego czym może zostać przy tym co było modne w poprzednim sezonie? Oczywiście istnieją pewne sztywne zasady, których należy się trzymać. W co ubrać się na wesele?

Przeczytaj też: https://blogwartzachodu.pl/jak-ubrac-sie-na-wesele-5-trendow-ktore-zawsze-beda-na-topie/ 

Zgodnie z prośbą Pary Młodej 

Często na zaproszeniach Pary Młode narzucają swoim gościom konkretny dress code. Kiedy na zaproszeniu widnieje dopisek ,,black tie”, koniecznie przygotuj się na wesele w bardzo eleganckim stylu. Taka impreza ma charakter wystawny i uroczysty. Zastanawiając się nad tym w jaki sposób ubrać się na wesele w takim wydaniu, odpowiedź jest jedna. Możemy pokusić się o wytworne suknie wieczorowe. Kiedy nie czujemy się dobrze w takich wersjach, dopuszczalne są też eleganckie garsonki lub kobiece kostiumy wykonane z najwyższej jakości materiałów. Dla mężczyzn oczywistą opcją będzie garnitur lub smoking. 

Z dala od bieli i czerni 

Czarne sukienki na weselach wzbudzają wiele kontrowersji. W naszej kulturze kolor czarny oznacza żałobę i smutek. Nie możemy odmówić jednak elegancji I klasy sukienką z takim kolorze. Nie wypada jednak wybierać się na wesele w czarnej kreacji. Co innego tyczy się mężczyzn. Czarny garnitur jest akceptowalny na weselu. 

Z kolei kolor biały ma ustalone nieco bardziej wyraziste zasady. Takie barwy zarezerwowane są tylko i wyłącznie dla panny młodej. Absolutnie powinniśmy zrezygnować sukienki w kolorze białym. Wyjątkiem są sytuacje, kiedy Panna Młoda prosi swoją świadkową lub starościny o ubiór sukienki w kolorze białym lub w jej odcieniu takim jak krem czy ecru. Wówczas zasada tyczy się stroju. Najlepiej wybrać ten koktajlowy. Długa biała suknia balowa zarezerwowana jest tylko dla jednej osoby. 

Wesele to nie zabawa sylwestrowa 

Wesele to nie odpowiedni moment na cekiny i kryształki, które zarezerwowane są głównie na bale karnawałowe. Porzuć też marzenia o lakierze do włosów z brokatem. Zrezygnuj też z mocnego makijażu na rzecz bardziej stonowanej wersji. Krótkie mini i mocno wycięty dekolt to również coś, co nie będzie dobrze wyglądało na weselu. Wesele wymaga bardziej eleganckiej formy i klasycznego wydania. 

Zobacz też: http://pelnakorzysci.pl/modne-i-tanie-sukienki-do-100-zlotych-gdzie-ich-szukac/