Manekin „tors” – do czego można go zastosować?

0
1506

Manekiny torsy i ekspozytory są istotnym elementem wyposażenia wielu sklepów, szczególnie poświęconych dodatkom lub np. akcesoriom sportowym. Stosowanie manekina prezentującego całą ludzką sylwetkę często mija się z celem w takich sklepach, a manekiny-torsy zajmują też mniej miejsca. Dzięki temu można zmieścić ich więcej i bardziej urozmaicić wystawę.

Jak wygląda manekin tors?

Manekiny torsy i ekspozytory to modele poszczególnych części ciała – przede wszystkim właśnie torsów (od bioder do ramion) lub dłoni. Warto jednak pamiętać, że takie manekiny mogą występować w różnych wariantach. Najważniejsze jest oczywiście rozróżnienie między torsami damskimi i męskimi, ale istnieją także różne style wykonania. Niektóre torsy są wykonane w realistyczny sposób, inne mają ludzkie proporcje, ale bez wyraźnie zarysowanych mięśni i szczegółów anatomicznych. Warto też wiedzieć, że kolorystyka może być naturalna, charakterystyczna dla ludzkiego ciała, ale zdarzają się też żywe kolory – czerwony, zielony czy smoliście czarny.

Manekin-tors – najczęstsze zastosowania

Najpowszechniejszym zastosowaniem manekinów torsów jest ekspozycja bielizny, ale nie tylko. Istnieje na przykład wiele sklepów z pamiątkami, w których sprzedawane są koszulki z nadrukami. Często umieszcza się je po prostu na wieszakach, ale warto ubrać też kilka manekinów-torsów, by lepiej ukazać krój i wygląd nadruku. Najlepiej wybierać dobrej jakości manekiny – torsy i ekspozytory, takie jak https://sklep.moremannequins.pl/torsy-ekspozytory.7. Zadbanie o atrakcyjny wygląd wystawy sklepu ma duże znaczenie – po pierwsze przyciąga nowych klientów, po drugie – sprawia, że ci, którzy już znajdą się w sklepie,, będą mogli lepiej zobaczyć, jak wygląda dany produkt. Warto więc dobrać manekiny pasujące do asortymentu, ale też umieszczać na nich najbardziej atrakcyjne ubrania. Należy jednak unikać umieszczania na wystawie ostatnich sztuk, chyba że są przeznaczone do sprzedaży. Z kolei ekspozytory dłoni warto wykorzystać do ekspozycji dodatków, np. pierścionków, bransoletek czy zegarków.