Ratunku zakwasy!

0
1307
zakwasy
fot. pixabay.com

Zakwasy to bardzo nieprzyjemny element treningów. Pojawiają się zazwyczaj po treningu, a także są bardzo dokuczliwe i uniemożliwiają nam kontynuowanie ćwiczeń. Niestety zakwasy to taka forma kary za nic nie robienie, ale z drugiej strony mówi się o nich, że jak boli, to znaczy, że pracuje. Jak sobie radzić z zakwasami? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/zakwasy-lydek-doradzamy-jak-sobie-z-nimi-radzic/

Zakwasy po treningu

Znasz ten moment, w którym po treningu czujesz się rewelacyjnie, kładziesz się spać, a rano budzisz się z bólem i czujesz, że masz zakwasy? Niejednej osobie przydarzyła się ta nieprzyjemna dolegliwość.

Zakwasy to przypadłość, która opisuje zespół opóźnionego bólu mięśniowego, który powstaje w wyniku mikrouszkodzeń mięśni, które nie były odpowiednio przygotowane na intensywne ich rozciąganie. Mogą nam dokuczać przed 5-7 dni.

Uniknąć ich można poprzez robienie odpowiedniej rozgrzewki przed każdym treningiem. Wówczas podnosi się temperaturę ciała, a także mięśni. Rozgrzane nie tylko są bardziej elastyczne, ale również mniej podatne na mikrouszkodzenia.

Stopniowanie wysiłku również pomoże ci się uchronić przed zakwasami. Jeśli nie ruszałaś się wcześniej lepiej zacznij od cardio i podstawowych ćwiczeń bez sprzętu, które przyzwyczają mięśnie do wysiłku.

Jak sobie radzić z zakwasami?

Sok z wiśni to wspaniałe lekarstwo! Wypij go przed treningiem, a wówczas złagodzi on ból mięśni. Nawet jeśli będziesz mieć zakwasy i się napijesz soku z wiśni, wówczas będzie ci on towarzyszył krócej niż jeśli go nie wypijesz.

Sauna to również doskonałe rozwiązanie na zakwasy. Wysoka temperatura rozluźnia naciągnięte mięśnie oraz poprawia krążenie i pozwala organizmowi się dotlenić. Jednakże nie korzystaj z niej zaraz po treningu!

Basen to sposób na klina klinem. Chcąc się pozbyć zakwasów po treningu najlepiej jest je wyleczyć innym treningiem. Świetnym sposobem jest pływanie, które adaptuje mięśnie do obciążeń oraz relaksuje ciało i rozluźnia napięte mięśnie.
Przeczytaj też: http://vivetargi.pl/skolioza-na-czym-polega/