Jak dbać o koła? Po co nam płyn do czyszczenia felg?

0
953
Jak dbać o koła

Dbanie o samochód to nie tylko regularne czyszczenie karoserii i usuwanie wszelkich rys. Często jednak zapominamy o kołach. Tymczasem są one równie ważne, co pozostałe elementy pojazdu. W jaki sposób możemy o nie dbać?

Koła – czemu nie można o nich zapominać?

Samochód jest naszą wizytówką. Dlatego powinien prezentować się elegancko w całości, a nie tylko w pewnej części. Pamiętajmy, że nawet najczystsza i najbardziej połyskująca karoseria nie będzie wyglądała dobrze z brudnymi i zmatowiałymi kołami. Dlatego im także należy się odrobina uwagi. To one w końcu mają kontakt z nawierzchnią, która bywa różnorodna. Na felgach osiada więc pył z klocków hamulcowych, który przy wysokiej temperaturze przylega do kół i jest trudny do usunięcia. Do tego dochodzą różne zanieczyszczenia drogowe. Dlatego właśnie należy regularnie czyścić koła i konserwować je przed dalszą eksploatacją. Pomogą nam w tym specjalistyczne narzędzia i preparaty. Firmy oferują nam chociażby szczotki do felg. Rozwiązanie to umożliwia nam dokładne oczyszczenie kół i dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Szczotki mają zazwyczaj ergonomiczny uchwyt i odpowiednią długość, co znacznie ułatwi korzystanie z nich. Obecnie znajdziemy preparaty, które pomogą nam także w konserwacji ogumienia. Żele do opon są stworzone na bazie wody lub silikonów. Stosowanie takiego preparatu chroni oponę przed zabrudzeniami, wilgocią i słońcem. W ten sposób możemy wydłużyć jej żywotność.

Płyn do czyszczenia felg – gdzie go znajdziemy?

Dokładne czyszczenie felg może być trudne i czasochłonne. Opiłki metalu, pył z klocków hamulcowych czy drobiny asfaltu potrafią mocno wniknąć w strukturę felg. Dlatego specjaliści w tworzeniu profesjonalnych kosmetyków przygotowali niezwykle skuteczne preparaty. Płyn do czyszczenia felg to silny koncentrat, który należy rozcieńczyć w odpowiednich proporcjach z wodą. Znajdziesz go pod tym linkiem https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Elementy-zewnetrzne_Opony-i-felgi_Plyny-do-mycia-felg-427.html. Stosowanie się do zaleceń z instrukcji umożliwi nam bezpieczne oczyszczenie felg zarówno aluminiowych, jak i polerowanych. Płyn do czyszczenia felg najpierw zwilża powierzchnię, by rozpuścić zabrudzenia. Następnie odspaja je od czyszczonej powierzchni i zabezpiecza ją przed ponownym przywarciem zanieczyszczeń. Tego rodzaju preparaty są niezwykle skuteczne i wydajne. Zanim użyjemy płynu sprawdźmy lepiej, czy felgi są zimne. W przeciwnym razie preparat zaschnie na jej powierzchni, co doprowadzi do jej trwałego uszkodzenia.