Kuchnia w stylu skandynawskim – jak urządzić?

0
718
Kuchnia w stylu skandynawskim

Lubisz jasne i przytulne wnętrza? Zastanawiasz się nad urządzeniem kuchni w takim klimacie? Kuchnia skandynawska to idealne rozwiązanie łączące funkcjonalność i prostotę. Stanowi doskonałą podstawę do zaaranżowania niepowtarzalnej i ciekawej przestrzeni. Czytaj dalej i dowiedz się więcej.

Kuchnia skandynawska – kolory

Kuchnie skandynawskie charakteryzują się jasnymi barwami. Najczęściej są to odcienie bieli i szarości i beżu przełamane naturalnym drewnem lub czernią. Jeżeli lubisz naturalistyczne akcenty i cieplejszej wnętrza to przełamanie drewnianymi elementami będzie doskonałym wyborem. Natomiast, przełamanie jasnej przestrzeni ciemnymi akcentami nada elegancji i sprawi, że wnętrze będzie chłodniejsze i bardziej surowe.

Istnieje także możliwość wprowadzenie dodatkowego koloru, który z pewnością zmieni charakter wnętrza na bardziej indywidualny.

Skandynawskie kuchnie znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie ma zbyt wiele przestrzeni i światła. To właśnie dzięki jasnym kolorom pomieszczenie wydaje się optycznie większe. Z tego też względy ten styl jeszcze szczególnie dedykowany na urządzenie małej kuchni.

Skandynawskie meble kuchenne – co je charakteryzuje?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, kuchnię w stylu skandynawskim cechuje prostota. Dlatego też forma zabudowy powinna być gładka lub z lekkim frezem. Najlepszym wyborem wydaje się biel, ale coraz częściej można spotkać szafki w kolorze szarym lub beżowym i coraz modniejszym granacie. Wybór powierzchni matowej lub połyskującej jest sprawą indywidualną i obie wersje dają wiele możliwości aranżacyjnych.

Meble kuchenne – jakie wybrać?

Szafki drewniane malowane na biało wyglądają doskonale. Niestety posiadają także wady. Zdarza się, że źle wysuszone drewno pęka po pewnym czasie, tworząc widoczne i nieestetyczne rysy. Tańszym rozwiązaniem jest z pewnością wybór zabudowy wykonanej z płyty wiórowej lub MDF. Płyta MDF wydaje się być bardzo rozsądnym wyborem ze względu na trwałość i estetyczny wygląd.

Kuchnia skandynawska – rodzaje blatów

Najczęściej wybieranym rodzajem blatu jest drewno. Nadaje ono niezwykłego, naturalistycznego klimatu, ocieplającego wnętrze. Coraz częściej stosuje się blaty kamienne. Ten nowoczesny akcent kuchni skandynawskiej sukcesywnie zyskuje zwolenników, a także daje nowe możliwości przy projektowaniu ciekawego wnętrza.
Jeżeli posiadasz ograniczony budżet możesz oczywiście wybrać także blat z płyty wiórowej. Aktualnie jakość tego typu blatów jest naprawdę dobra pod warunkiem, że wybierzemy pewnych producentów.

Kuchnia skandynawska – jaki rodzaj płytek?

Z całą pewnością znakomicie w styl kuchni skandynawskiej wkomponuje się motyw cegły. Cegła nadaje niepowtarzalny i oryginalny wygląd. Dodatkowo można ją pomalować na dowolny kolor.

Dobrym wyborem będą płytki kamienne lub imitujące kamień, ale także popularne w ostatnich latach płytki kaflowe.

Jeżeli poważniej myślisz o stworzeniu kuchni właśnie w stylu skandynawskim to musisz pamiętać, że wybór producenta mebli będzie stanowił podstawę do osiągnięcia wnętrza o jakim marzysz.

Sprawdź ofertę Ernest Rust >>