Lakiery hybrydowe i żelowe – czym się różnią od siebie?

0
1911
Lakier hybrydowy, czy żelowy, który wybrać?

Ostatnimi czasy bardzo modny stał się manicure profesjonalny. Kobiety dbają o swoje dłonie, chcą żeby dobrze się prezentowały. Spośród dostępnych metod najczęściej Panie decydują się na manicure hybrydowy i manicure żelowy, głównie dlatego, że są to bardzo trwałe metody stylizacji paznokci. Czym różnią się od siebie?

Lakier hybrydowy

Paznokcie hybrydowe, są obecnie jedną z najpopularniejszych metod zdobienia oraz pielęgnacji paznokci. Wynika to z tego, że taki rodzaj manicure daje gwarancję, że paznokcie pozostaną w nienagannym stanie przez długi okres czasu. Najchętniej korzystają z tej metody kobiety, które nie mają zbyt wiele czasu na zabiegi pielęgnacyjne lub Panie, które wybierają się na wakacje.

Manicure hybrydowy wykonuje się za pomocą specjalnych lakierów o żelowej konsystencji, które są następnie utwardzane w lampie UV. Ta metoda stylizacji jest trwała, lakier położony na płytkę nie odpryskuje, a paznokcie nie łamią się. Utrzymuje się do trzech tygodni, konkretny okres ustala producent lakieru.
Zaletą lakierów hybrydowych jest to, że nakładane są na naturalną płytkę, w ten sposób unikamy uszkodzenia struktury paznokcia.

Zmywanie manicure hybrydowego nie jest takie proste, ponieważ trzeba mieć specjalny zmywacz na bazie acetonu, lub udać się do salonu kosmetycznego, żeby lakier został ściągnięty za pomocą odpowiedniego frezu. Manicure hybrydowy, daje naturalny wygląd płytce paznokciowej.

Lakiery hybrydowe i żelowe - czym się różnią od siebie?

Lakier żelowy

Manicure z użyciem lakieru żelowego, jest mnie skomplikowany i nie wymaga specjalnego sprzętu. Pozwala uzyskać efekt jak z salonu kosmetycznego w domowym zaciszu. Jest tańszym rozwiązaniem, niż manicure hybrydowy. Jego trwałość jest słabsza, wytrzymuje na paznokciach do 7 dni.

Żelowe lakiery do paznokci są alternatywą dla lakierów hybrydowych. Gdy nie chcemy, bądź nie możemy wykonać manicure hybrydowego, doskonałym rozwiązaniem jest manicure lakierem żelowym. Efekt wizualny, jest podobny.

Lakier żelowy nie wymaga utwardzenia w lampie UV. Przed pomalowaniem paznokci kolorem, należy nałożyć bazę, następnie dwie warstwy wybranego koloru i na zakończenie położyć top coat. Top nada piękny połysk i zabezpieczy paznokcie.

Przeczytaj też: http://pelnakorzysci.pl/lakiery-do-paznokci-jakie-sa-rodzaje/